VS

BMW Z4 vs Porsche 911 Coupe porównanie

Porównaj moc (340 KM vs 711 KM), bagażnik i cenę (222 700 zł vs 644 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW Z4 czy Porsche 911 Coupe.

BMW Z4 vs Porsche 911 Coupe: najważniejsze różnice

BMW Z4

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • minimalnie lżejszy
szczegóły

Porsche 911 Coupe

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Z4

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

BMW Z4 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 222 700 zł , podczas gdy Porsche 911 Coupe kosztuje 644 900 zł . Różnica wynosi około 422 154 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW Z4 zużywa 6,9 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Porsche 911 Coupe, który spala 10,3 L/100km. To około 3,4 L/100km różnicy.

911 Coupe

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Porsche 911 Coupe ma wyraźnie bardziej więcej mocy711 KM zamiast 340 KM. To różnica około 371 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Porsche 911 Coupe jest wyraźnie bardziej szybszy – 2,5 s wobec 4,5 s. Różnica wynosi około 2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Porsche 911 Coupe ciągnie zauważalnie mocniej – 800 Nm wobec 500 Nm. Różnica to około 300 Nm.

Z4

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 2 osób.

Pod względem masy własnej BMW Z4 jest minimalnie lżejszy – 1 510 kg wobec 1 536 kg. Różnica to około 26 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Porsche 911 Coupe oferuje wyraźnie więcej miejsca – 373 L wobec 281 L. To różnica około 92 L litrów.

Pod względem ładowności Porsche 911 Coupe wypada widocznie lepiej – 310 kg wobec 235 kg. Różnica to około 75 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Porsche 911 Coupe wygrywa minimalnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 644 900 zł
911 Coupe

Porsche 911 Coupe

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 394 - 711 KM
  • Zużycie L/100km : 10,3 - 13,8 L/100km
BMW Z4
Porsche 911 Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW Z4

BMW Z4 to rasowy roadster, który łączy elegancję z drapieżnym charakterem — idealny dla tych, którzy chcą poczuć przyspieszenie i zrobić wrażenie przy każdej zmianie pasa. Wnętrze skupione na kierowcy i precyzyjne prowadzenie sprawiają, że to świetny wybór na weekendowe eskapady, kiedy chcesz więcej emocji niż przy zwykłym dojeździe do pracy.

szczegóły

Porsche 911 Coupe

Porsche 911 Coupé to ikona, która potrafi zwykłą przejażdżkę przemienić w emocjonujący spektakl dzięki bezbłędnemu prowadzeniu i rasowemu charakterowi. Dla kupujących szukających auta z osobowością — wygodnego na co dzień i gotowego do zabawy na każdym zakręcie — to propozycja trudna do odrzucenia, a przy okazji wygląda tak, jakby nigdy nie traciła ambicji.

szczegóły
BMW Z4
Porsche 911 Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
222 700 - 334 700 zł
Cena
644 900 - 1 542 800 zł
Zużycie L/100km
6,9 - 8,5 L/100km
Zużycie L/100km
10,3 - 13,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
157 - 191 g/km
CO2
233 - 312 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Roadster
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 510 - 1 640 kg
Masa własna
1 536 - 1 815 kg
Pojemność bagażnika
281 L
Pojemność bagażnika
373 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 864 mm
Szerokość
1 852 - 1 900 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
215 - 235 kg
Ładowność
228 - 310 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
197 - 340 KM
Moc KM
394 - 711 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 - 6,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,5 - 4,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
320 - 500 Nm
Moment obrotowy
450 - 800 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
6
Moc kW
145 - 250 kW
Moc kW
290 - 523 kW
Pojemność silnika
1 998 - 2 998 cm3
Pojemność silnika
2 981 - 3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2 024 - 2 026
Klasa efektywności CO2
F, G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
BMW
Marka
Porsche
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.