VS

Citroen C3 Aircross vs Suzuki Ignis porównanie

Porównaj moc (145 KM vs 83 KM), bagażnik i cenę (83 000 zł vs 80 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Citroen C3 Aircross czy Suzuki Ignis.

Citroen C3 Aircross vs Suzuki Ignis: najważniejsze różnice

Citroen C3 Aircross

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • prawie niezauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Suzuki Ignis

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • niewiele tańszy
  • ledwo bardziej oszczędny
  • istotnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

C3 Aircross

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Suzuki Ignis jest niewiele tańszy – jego cena zaczyna się od 80 000 zł , podczas gdy Citroen C3 Aircross kosztuje 83 000 zł . Różnica wynosi około 2 988 zł.

W spalaniu również widać różnice: Suzuki Ignis zużywa 4,9 L/100km i jest tym samym ledwo oszczędniejszy niż Citroen C3 Aircross, który spala 5,3 L/100km. To około 0,4 L/100km różnicy.

Ignis

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Citroen C3 Aircross ma zdecydowanie więcej mocy145 KM zamiast 83 KM. To różnica około 62 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Citroen C3 Aircross jest prawie niezauważalnie szybszy – 12,3 s wobec 12,7 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Citroen C3 Aircross ciągnie znacznie mocniej – 230 Nm wobec 107 Nm. Różnica to około 123 Nm.

C3 Aircross

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Suzuki Ignis jest istotnie lżejszy – 935 kg wobec 1 312 kg. Różnica to około 377 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Citroen C3 Aircross oferuje istotnie więcej miejsca – 460 L wobec 267 L. To różnica około 193 L litrów.

Pod względem ładowności Citroen C3 Aircross wypada nieco lepiej – 462 kg wobec 395 kg. Różnica to około 67 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Citroen C3 Aircross jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 83 000 zł
C3 Aircross

Citroen C3 Aircross

  • Typ silnika : Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 101 - 145 KM
  • Zużycie L/100km : 5,3 - 5,9 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 16,1 - 18,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 307 - 400 km
Citroen C3 Aircross
Suzuki Ignis

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Citroen C3 Aircross

Citroën C3 Aircross to miejski crossover, który kusi przestronnością i wygodą oraz typowym dla Francuzów kapryśnym, lecz urokliwym stylem. Jeśli szukasz auta do codziennego życia — z elastycznym wnętrzem, łatwym traktowaniem i charakterem, który poprawia humor — ten model warto wziąć pod uwagę.

szczegóły

Suzuki Ignis

Suzuki Ignis to zgrabny crossover dla miejskich kierowców, łączący praktyczność z nieco łobuzerskim charakterem. Nadaje się świetnie na ciasne uliczki i codzienne dojazdy, oferując niskie koszty eksploatacji i więcej osobowości niż przeciętny maluch — idealny wybór, jeśli chcesz auta, które nie udaje większego, niż jest.

szczegóły
Citroen C3 Aircross
Suzuki Ignis

Koszty i Zużycie

Cena
83 000 - 148 000 zł
Cena
80 000 - 99 700 zł
Zużycie L/100km
5,3 - 5,9 L/100km
Zużycie L/100km
4,9 - 5,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
16,1 - 18,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
307 - 400 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 134 g/km
CO2
110 - 122 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
30 - 32 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4 - 5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 312 - 1 608 kg
Masa własna
935 - 995 kg
Pojemność bagażnika
460 L
Pojemność bagażnika
204 - 267 L
Długość
-
Długość
3 700 mm
Szerokość
1 795 mm
Szerokość
1 690 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 605 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 086 - 1 100 L
Ładowność
407 - 462 kg
Ładowność
335 - 395 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
101 - 145 KM
Moc KM
83 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,3 - 13 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,7 - 12,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
155 - 165 km/h
Moment obrotowy
125 - 230 Nm
Moment obrotowy
107 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
4
Moc kW
74 - 107 kW
Moc kW
61 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
1 197 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2020
Klasa efektywności CO2
A, D
Klasa efektywności CO2
C, D
Marka
Citroen
Marka
Suzuki
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.