VS

Citroen C5 Aircross vs Maxus Euniq 5 porównanie

Porównaj moc (225 KM vs 177 KM), bagażnik i cenę (149 300 zł vs 237 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Citroen C5 Aircross czy Maxus Euniq 5.

Citroen C5 Aircross vs Maxus Euniq 5: najważniejsze różnice

Citroen C5 Aircross

4,2 (8 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • zauważalnie większa moc
  • zauważalnie bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • trochę lżejszy
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Maxus Euniq 5

szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

C5 Aircross

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Citroen C5 Aircross jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 149 300 zł , podczas gdy Maxus Euniq 5 kosztuje 237 800 zł . Różnica wynosi około 88 485 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Citroen C5 Aircross: z wynikiem 17 kWh/100km jest zauważalnie bardziej wydajny niż Maxus Euniq 5, który zużywa 22,6 kWh/100km. Różnica to około 5,6 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Citroen C5 Aircross wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 520 km, czyli około 160 km więcej niż Maxus Euniq 5.

Euniq 5

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Citroen C5 Aircross ma zauważalnie więcej mocy225 KM zamiast 177 KM. To różnica około 48 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maxus Euniq 5 ciągnie niewiele mocniej – 310 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 10 Nm.

C5 Aircross

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Maxus Euniq 5 oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 5.

Pod względem masy własnej Citroen C5 Aircross jest trochę lżejszy – 1 629 kg wobec 1 810 kg. Różnica to około 181 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Citroen C5 Aircross oferuje znacznie więcej miejsca – 565 L wobec 0 L. To różnica około 565 L litrów.

Pod względem ładowności Maxus Euniq 5 wypada trochę lepiej – 541 kg wobec 471 kg. Różnica to około 70 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Citroen C5 Aircross nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 149 300 zł
C5 Aircross

Citroen C5 Aircross

  • Typ silnika Benzyna MHEV, Elektryczny, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 145 - 225 KM
  • Zużycie L/100km 2,5 - 5,4 L/100km
  • Zużycie kWh/100km 17 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 81 - 520 km
Citroen C5 Aircross
Maxus Euniq 5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Citroen C5 Aircross

Citroën C5 Aircross oferuje przestronne, przyjazne wnętrze i zawieszenie, które zamienia nierówności drogi w niemal kinową wygodę. To auto dla tych, którzy wolą komfort i funkcjonalność od sportowego temperamentu — idealne na rodzinne wypady i codzienne dojazdy z odrobiną luzu.

szczegóły

Maxus Euniq 5

Maxus Euniq 5 to praktyczny elektryk dla rodzin i firm, który łączy przestronne wnętrze z nowoczesnym wyglądem i rozsądnym wyposażeniem. W codziennym użytkowaniu zachowuje się pewnie i oszczędnie — ma więcej charakteru niż typowy dostawczak i warto dać mu szansę przed podjęciem decyzji.

szczegóły
Citroen C5 Aircross
Maxus Euniq 5

Koszty i Zużycie

Cena
149 300 - 220 300 zł
Cena
237 800 zł
Zużycie L/100km
2,5 - 5,4 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
17 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
22,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
81 - 520 km
Zasięg elektryczny
360 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 121 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
MPV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
6
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 629 - 2 184 kg
Masa własna
1 810 kg
Pojemność bagażnika
565 L
Pojemność bagażnika
0 L
Długość
-
Długość
4 825 mm
Szerokość
1 870 mm
Szerokość
1 825 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 800 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
446 - 471 kg
Ładowność
541 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna MHEV, Elektryczny, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
145 - 225 KM
Moc KM
177 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 11,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
160 km/h
Moment obrotowy
230 - 300 Nm
Moment obrotowy
310 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
107 - 165 kW
Moc kW
130 kW
Pojemność silnika
1 199 - 1 598 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
D, A, B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Citroen
Marka
Maxus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.