VS

DS Automobiles DS 4 vs MG HS/EHS porównanie

Porównaj moc (130 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (174 100 zł vs 153 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – DS Automobiles DS 4 czy MG HS/EHS.

DS Automobiles DS 4 vs MG HS/EHS: najważniejsze różnice

DS Automobiles DS 4

  • nieco lżejszy
szczegóły

MG HS/EHS

4,7 (7 Opinie)
oceń
  • trochę tańszy
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

DS 4

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

MG HS/EHS jest trochę tańszy – jego cena zaczyna się od 153 700 zł , podczas gdy DS Automobiles DS 4 kosztuje 174 100 zł . Różnica wynosi około 20 426 zł.

W spalaniu również widać różnice: MG HS/EHS zużywa 0,5 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż DS Automobiles DS 4, który spala 5,2 L/100km. To około 4,7 L/100km różnicy.

HS/EHS

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika MG HS/EHS ma wyraźnie bardziej więcej mocy272 KM zamiast 130 KM. To różnica około 142 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h MG HS/EHS jest zdecydowanie szybszy – 6,8 s wobec 10,9 s. Różnica wynosi około 4,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG HS/EHS ciągnie nieco mocniej – 350 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 50 Nm.

DS 4

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej DS Automobiles DS 4 jest nieco lżejszy – 1 558 kg wobec 1 735 kg. Różnica to około 177 kg.

Pod względem pojemności bagażnika MG HS/EHS oferuje trochę więcej miejsca – 507 L wobec 430 L. To różnica około 77 L litrów.

Pod względem ładowności DS Automobiles DS 4 wypada niewiele lepiej – 442 kg wobec 400 kg. Różnica to około 42 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG HS/EHS dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 153 700 zł
HS/EHS

MG HS/EHS

  • Typ silnika : Hybryda pełna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 224 - 272 KM
  • Zużycie L/100km : 0,5 - 5,5 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 100 km
DS Automobiles DS 4
MG HS/EHS

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

DS Automobiles DS 4

DS 4 to francuski kompakt o wyrafinowanej sylwetce i wnętrzu, które bardziej przypomina mały salon niż typowy samochód miejskiego segmentu — z odrobiną francuskiego szyku i dbałością o detale. Jeśli chcesz coś, co wyróżni się na drodze i zaoferuje przyjemność z jazdy bez kompromisów stylowych, DS 4 zasługuje na miejsce na twojej krótkiej liście wyborów.

szczegóły

MG HS/EHS

MG HS i jego hybrydowy wariant EHS to SUV-y, które nadrabiają stylem i bogatym wyposażeniem, serwując sporo komfortu i użytecznych gadżetów za uczciwe pieniądze. To rozsądny wybór dla kierowcy, który szuka praktycznego, atrakcyjnego auta na co dzień — przyjemne wnętrze i prosta obsługa robią dobrą robotę, choć sportowych emocji tu raczej nie znajdziecie.

szczegóły
DS Automobiles DS 4
MG HS/EHS

Koszty i Zużycie

Cena
174 100 - 213 700 zł
Cena
153 700 - 184 500 zł
Zużycie L/100km
5,2 L/100km
Zużycie L/100km
0,5 - 5,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
100 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
137 g/km
CO2
14 - 126 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
53 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 558 kg
Masa własna
1 735 - 1 930 kg
Pojemność bagażnika
430 L
Pojemność bagażnika
507 L
Długość
4 400 mm
Długość
-
Szerokość
1 830 mm
Szerokość
1 890 mm
Wysokość
1 470 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 240 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
442 kg
Ładowność
400 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel
Typ silnika
Hybryda pełna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
130 KM
Moc KM
224 - 272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,8 - 7,9 s
Maksymalna prędkość
203 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
300 Nm
Moment obrotowy
340 - 350 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
96 kW
Moc kW
165 - 200 kW
Pojemność silnika
1 499 cm3
Pojemność silnika
1 496 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E
Klasa efektywności CO2
D, B
Marka
DS Automobiles
Marka
MG
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.