VS

Ford Focus Turnier vs Mitsubishi Colt porównanie

Porównaj moc (280 KM vs 143 KM), bagażnik i cenę (146 300 zł vs 93 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Focus Turnier czy Mitsubishi Colt.

Ford Focus Turnier vs Mitsubishi Colt: najważniejsze różnice

Ford Focus Turnier

  • zdecydowanie większa moc
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Mitsubishi Colt

  • zdecydowanie tańszy
  • trochę bardziej oszczędny
  • trochę lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Focus Turnier

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Mitsubishi Colt jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 93 100 zł , podczas gdy Ford Focus Turnier kosztuje 146 300 zł . Różnica wynosi około 53 198 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mitsubishi Colt zużywa 4,2 L/100km i jest tym samym trochę oszczędniejszy niż Ford Focus Turnier, który spala 5 L/100km. To około 0,8 L/100km różnicy.

Colt

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Ford Focus Turnier ma zdecydowanie więcej mocy280 KM zamiast 143 KM. To różnica około 137 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ford Focus Turnier jest zdecydowanie szybszy – 5,8 s wobec 9,3 s. Różnica wynosi około 3,5 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Ford Focus Turnier jest odczuwalnie szybszy – osiąga 250 km/h, podczas gdy Mitsubishi Colt kończy na 174 km/h. Różnica to około 76 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Focus Turnier ciągnie istotnie mocniej – 420 Nm wobec 160 Nm. Różnica to około 260 Nm.

Focus Turnier

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Mitsubishi Colt jest trochę lżejszy – 1 189 kg wobec 1 413 kg. Różnica to około 224 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Ford Focus Turnier oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 635 L wobec 391 L. To różnica około 244 L litrów.

W maksymalnej pojemności ładunkowej Ford Focus Turnier wypada wyraźnie lepiej – do 1 653 L, czyli o około 584 L więcej niż Mitsubishi Colt.

Pod względem ładowności Ford Focus Turnier wypada wyraźnie lepiej – 557 kg wobec 385 kg. Różnica to około 172 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Focus Turnier jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 146 300 zł
Focus Turnier

Ford Focus Turnier

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 115 - 280 KM
  • Zużycie L/100km : 5 - 8 L/100km
Ford Focus Turnier
Mitsubishi Colt

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Focus Turnier

Ford Focus Kombi to uniwersalny rodzinny samochód, który sprawia wrażenie, że potrafi więcej niż sugeruje jego spokojna sylwetka — prowadzi się żwawo i daje kierowcy sporo radości nawet przy codziennych dojazdach. Dla kupujących to rozsądna opcja: praktyczny bagażnik, niskie koszty utrzymania i charakter bliższy dynamicznemu hatchbackowi niż nudnemu vanowi.

szczegóły

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt to sprytny miejski hatchback, który zaskakuje solidnym wykonaniem i rozsądnym wyposażeniem — idealny wybór dla tych, którzy potrzebują praktycznego auta do codziennego biegania po mieście. Nie błyszczy ekstrawagancją, ale oferuje uczciwy kompromis między komfortem, niskimi kosztami eksploatacji i łatwością parkowania — czyli dokładnie to, czego oczekuje rozsądny kierowca.

szczegóły
Ford Focus Turnier
Mitsubishi Colt

Koszty i Zużycie

Cena
146 300 - 204 700 zł
Cena
93 100 - 128 200 zł
Zużycie L/100km
5 - 8 L/100km
Zużycie L/100km
4,2 - 5,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
120 - 183 g/km
CO2
96 - 119 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
52 L
Pojemność zbiornika paliwa
39 - 42 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
5
Masa własna
1 413 - 1 563 kg
Masa własna
1 189 - 1 380 kg
Pojemność bagażnika
608 - 635 L
Pojemność bagażnika
301 - 391 L
Długość
4 672 - 4 693 mm
Długość
4 053 mm
Szerokość
1 825 - 1 844 mm
Szerokość
1 798 mm
Wysokość
1 459 - 1 504 mm
Wysokość
1 439 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 653 L
Maksymalna pojemność bagażnika
979 - 1 069 L
Ładowność
523 - 557 kg
Ładowność
381 - 385 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
115 - 280 KM
Moc KM
91 - 143 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 - 12,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,3 - 12,2 s
Maksymalna prędkość
184 - 250 km/h
Maksymalna prędkość
174 km/h
Moment obrotowy
170 - 420 Nm
Moment obrotowy
148 - 160 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
85 - 206 kW
Moc kW
67 - 105 kW
Pojemność silnika
999 - 2 261 cm3
Pojemność silnika
999 - 1 598 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 024
Rok modelowy
2 023 - 2 025
Klasa efektywności CO2
D, G
Klasa efektywności CO2
D, C
Marka
Ford
Marka
Mitsubishi
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.