VS

Ford Mustang Coupe vs Maserati MC20 Coupe porównanie

Porównaj moc (453 KM vs 630 KM), bagażnik i cenę (265 300 zł vs 1 076 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Mustang Coupe czy Maserati MC20 Coupe.

Ford Mustang Coupe vs Maserati MC20 Coupe: najważniejsze różnice

Ford Mustang Coupe

  • zdecydowanie tańszy
szczegóły

Maserati MC20 Coupe

  • zauważalnie większa moc
  • prawie niezauważalnie bardziej oszczędny
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • widocznie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Mustang Coupe

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Ford Mustang Coupe jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 265 300 zł , podczas gdy Maserati MC20 Coupe kosztuje 1 076 200 zł . Różnica wynosi około 810 904 zł.

W spalaniu również widać różnice: Maserati MC20 Coupe zużywa 11,5 L/100km i jest tym samym prawie niezauważalnie oszczędniejszy niż Ford Mustang Coupe, który spala 12 L/100km. To około 0,5 L/100km różnicy.

MC20 Coupe

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Maserati MC20 Coupe ma zauważalnie więcej mocy630 KM zamiast 453 KM. To różnica około 177 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati MC20 Coupe jest znacznie szybszy – 2,9 s wobec 4,4 s. Różnica wynosi około 1,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati MC20 Coupe ciągnie widocznie mocniej – 730 Nm wobec 540 Nm. Różnica to około 190 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Ford Mustang Coupe oferuje więcej miejsc siedzących – 4 wobec 2.

Pod względem masy własnej Maserati MC20 Coupe jest widocznie lżejszy – 1 469 kg wobec 1 808 kg. Różnica to około 339 kg.

Pod względem ładowności Ford Mustang Coupe wypada ledwo lepiej – 334 kg wobec 321 kg. Różnica to około 13 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Mustang Coupe dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 265 300 zł
Mustang Coupe

Ford Mustang Coupe

  • Typ silnika : Benzyna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 446 - 453 KM
  • Zużycie L/100km : 12 - 12,4 L/100km
Ford Mustang Coupe
Maserati MC20 Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Mustang Coupe

Ford Mustang coupé przyciąga spojrzenia agresywną sylwetką i charakterystycznym rykiem silnika, który sprawia, że każdy przejazd staje się małym wydarzeniem na drodze. To auto dla tych, którzy cenią emocje i styl ponad oszczędność — świetna zabawa za kierownicą, choć portfel może domagać się uwagi.

szczegóły

Maserati MC20 Coupe

Maserati MC20 to rasowy supersamochód z włoskim temperamentem, który przyciąga spojrzenia i daje poczucie bycia wyjątkowym za kierownicą. Dla kupującego, który chce połączyć wyrafinowany styl, emocje z jazdy i nutę codziennej użyteczności, MC20 jest propozycją trudną do odrzucenia — a do tego brzmi jak orkiestra na pełnym gazie.

szczegóły
Ford Mustang Coupe
Maserati MC20 Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
265 300 - 336 100 zł
Cena
1 076 200 zł
Zużycie L/100km
12 - 12,4 L/100km
Zużycie L/100km
11,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
275 - 282 g/km
CO2
261 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
60 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
1 808 - 1 837 kg
Masa własna
1 469 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
-
Długość
4 669 mm
Szerokość
1 916 - 1 917 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 224 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
327 - 334 kg
Ładowność
321 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
446 - 453 KM
Moc KM
630 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,4 - 5,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
325 km/h
Moment obrotowy
540 Nm
Moment obrotowy
730 Nm
Liczba cylindrów
8
Liczba cylindrów
6
Moc kW
328 - 334 kW
Moc kW
463 kW
Pojemność silnika
5 038 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Ford
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.