VS

Ford Tourneo Courier vs SsangYong Torres porównanie

Porównaj moc (136 KM vs 207 KM), bagażnik i cenę (111 800 zł vs 173 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Tourneo Courier czy SsangYong Torres.

Ford Tourneo Courier vs SsangYong Torres: najważniejsze różnice

Ford Tourneo Courier

  • znacznie tańszy
  • lekko bardziej oszczędny
  • prawie niezauważalnie bardziej oszczędny
szczegóły

SsangYong Torres

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • widocznie większa moc
  • widocznie większy zasięg elektryczny
  • niewiele lżejszy
  • w niewielkim stopniu większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tourneo Courier

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Ford Tourneo Courier jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 111 800 zł , podczas gdy SsangYong Torres kosztuje 173 500 zł . Różnica wynosi około 61 675 zł.

W spalaniu również widać różnice: Ford Tourneo Courier zużywa 6,6 L/100km i jest tym samym lekko oszczędniejszy niż SsangYong Torres, który spala 7,9 L/100km. To około 1,3 L/100km różnicy.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Ford Tourneo Courier: z wynikiem 17,9 kWh/100km jest prawie niezauważalnie bardziej wydajny niż SsangYong Torres, który zużywa 18,7 kWh/100km. Różnica to około 0,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego SsangYong Torres wypada widocznie lepiej: osiąga do 462 km, czyli około 142 km więcej niż Ford Tourneo Courier.

Torres

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika SsangYong Torres ma widocznie więcej mocy207 KM zamiast 136 KM. To różnica około 71 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: SsangYong Torres ciągnie trochę mocniej – 339 Nm wobec 290 Nm. Różnica to około 49 Nm.

Tourneo Courier

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej SsangYong Torres jest niewiele lżejszy – 1 498 kg wobec 1 517 kg. Różnica to około 19 kg.

Pod względem pojemności bagażnika SsangYong Torres oferuje w niewielkim stopniu więcej miejsca – 703 L wobec 570 L. To różnica około 133 L litrów.

Pod względem ładowności SsangYong Torres wypada nieco lepiej – 552 kg wobec 483 kg. Różnica to około 69 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

SsangYong Torres jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 173 500 zł
Torres

SsangYong Torres

  • Typ silnika : Benzyna, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 163 - 207 KM
  • Zużycie L/100km : 7,9 - 9,1 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 18,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 462 km
Ford Tourneo Courier
SsangYong Torres

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Tourneo Courier

Ford Tourneo Courier to poręczny i praktyczny minivan miejskiego życia — zaskakuje przestrzenią wnętrza i sprytnymi schowkami, które upraszczają codzienne obowiązki. Nie zawojuje torów, ale świetnie sprawdza się w roli rodzinnego i roboczego towarzysza: oszczędny, wygodny i nastawiony na funkcjonalność, kiedy liczy się rozsądek.

szczegóły

SsangYong Torres

SsangYong Torres to rasowy SUV o muskularnej sylwetce i charakterze, który na ulicy nie daje się zignorować. Wnętrze jest praktyczne i przestronne, a oferowane wyposażenie oraz rozsądna relacja ceny do możliwości czynią go ciekawą alternatywą dla tych, którzy chcą terenowego wyglądu bez przepłacania.

szczegóły
Ford Tourneo Courier
SsangYong Torres

Koszty i Zużycie

Cena
111 800 - 179 500 zł
Cena
173 500 - 228 400 zł
Zużycie L/100km
6,6 - 6,7 L/100km
Zużycie L/100km
7,9 - 9,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
17,9 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
18,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
320 km
Zasięg elektryczny
462 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 151 g/km
CO2
0 - 207 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
50 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 517 - 1 545 kg
Masa własna
1 498 - 1 618 kg
Pojemność bagażnika
570 L
Pojemność bagażnika
703 L
Długość
-
Długość
4 700 mm
Szerokość
1 800 - 1 813 mm
Szerokość
1 890 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 710 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 662 L
Ładowność
480 - 483 kg
Ładowność
552 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Elektryczny
Typ silnika
Benzyna, Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
125 - 136 KM
Moc KM
163 - 207 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
191 - 194 km/h
Moment obrotowy
170 - 290 Nm
Moment obrotowy
280 - 339 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
4
Moc kW
92 - 100 kW
Moc kW
120 - 152 kW
Pojemność silnika
998 cm3
Pojemność silnika
1 497 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2 023 - 2 024
Klasa efektywności CO2
E, A
Klasa efektywności CO2
G, A
Marka
Ford
Marka
SsangYong
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.