VS

Ford Transit Courier vs Toyota Proace Max porównanie

Porównaj moc (136 KM vs 279 KM), bagażnik i cenę (105 900 zł vs 291 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Transit Courier czy Toyota Proace Max.

Ford Transit Courier vs Toyota Proace Max: najważniejsze różnice

Ford Transit Courier

  • istotnie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • znacznie lżejszy
szczegóły

Toyota Proace Max

  • istotnie większa moc
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Transit Courier

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Ford Transit Courier jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 105 900 zł , podczas gdy Toyota Proace Max kosztuje 291 800 zł . Różnica wynosi około 185 940 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Ford Transit Courier: z wynikiem 17,7 kWh/100km jest istotnie bardziej wydajny niż Toyota Proace Max, który zużywa 26,2 kWh/100km. Różnica to około 8,5 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota Proace Max wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 424 km, czyli około 99 km więcej niż Ford Transit Courier.

Proace Max

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Toyota Proace Max ma istotnie więcej mocy279 KM zamiast 136 KM. To różnica około 143 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace Max ciągnie zauważalnie mocniej – 410 Nm wobec 290 Nm. Różnica to około 120 Nm.

Transit Courier

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Ford Transit Courier oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 3.

Pod względem masy własnej Ford Transit Courier jest znacznie lżejszy – 1 378 kg wobec 2 790 kg. Różnica to około 1 412 kg.

Pod względem ładowności Toyota Proace Max wypada istotnie lepiej – 1 460 kg wobec 701 kg. Różnica to około 759 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Transit Courier przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 105 900 zł
Transit Courier

Ford Transit Courier

  • Typ silnika : Benzyna, Diesel, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 100 - 136 KM
  • Zużycie L/100km : 5,3 - 6,9 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 17,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 325 km
Ford Transit Courier
Toyota Proace Max

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Transit Courier

Ford Transit Courier to sprytny, mały dostawczak dla miejskiego rzemiosła, który zaskakuje praktycznością i przestrzenią ładunkową bardziej, niż wygląda z zewnątrz. Prowadzi się pewnie w korkach, łatwo się parkuje i oferuje uczciwy pakiet funkcji — nie udaje vana premium, za to robi swoje solidnie i bez zbędnego blichtru.

szczegóły

Toyota Proace Max

Toyota Proace Max, często nazywana po prostu Proace, to van zaprojektowany z myślą o praktyce — oferuje imponującą przestrzeń i pomysłowe rozwiązania, które sprawdzą się i na placu budowy, i podczas rodzinnego wyjazdu. Nie jest to samochód dla poszukiwaczy adrenaliny, ale za to niezawodnie odwala robotę, oszczędza czas właściciela i rzadko zaskakuje niespodziankami.

szczegóły
Ford Transit Courier
Toyota Proace Max

Koszty i Zużycie

Cena
105 900 - 163 300 zł
Cena
291 800 - 312 500 zł
Zużycie L/100km
5,3 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
26,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
325 km
Zasięg elektryczny
424 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 158 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Van
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
2 - 5
Miejsca siedzące
3
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 378 - 1 549 kg
Masa własna
2 790 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 800 mm
Szerokość
2 050 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
529 - 701 kg
Ładowność
710 - 1 460 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Diesel, Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
100 - 136 KM
Moc KM
279 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
170 - 290 Nm
Moment obrotowy
410 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
74 - 100 kW
Moc kW
205 kW
Pojemność silnika
998 - 1 499 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E, F, A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Ford
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.