VS

Ford Transit Courier vs TYN-e TX1-e porównanie

Porównaj moc (136 KM vs 41 KM), bagażnik i cenę (105 900 zł vs 104 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Transit Courier czy TYN-e TX1-e.

Ford Transit Courier vs TYN-e TX1-e: najważniejsze różnice

Ford Transit Courier

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • znacznie większy zasięg elektryczny
szczegóły

TYN-e TX1-e

  • minimalnie tańszy
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Transit Courier

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

TYN-e TX1-e jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 104 500 zł , podczas gdy Ford Transit Courier kosztuje 105 900 zł . Różnica wynosi około 1 362 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Ford Transit Courier wypada znacznie lepiej: osiąga do 325 km, czyli około 190 km więcej niż TYN-e TX1-e.

Transit Courier

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Ford Transit Courier ma wyraźnie bardziej więcej mocy136 KM zamiast 41 KM. To różnica około 95 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Transit Courier ciągnie zdecydowanie mocniej – 290 Nm wobec 120 Nm. Różnica to około 170 Nm.

Transit Courier

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Ford Transit Courier oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej TYN-e TX1-e jest zdecydowanie lżejszy – 930 kg wobec 1 378 kg. Różnica to około 448 kg.

Pod względem ładowności Ford Transit Courier wypada w niewielkim stopniu lepiej – 701 kg wobec 620 kg. Różnica to około 81 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Transit Courier nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 105 900 zł
Transit Courier

Ford Transit Courier

  • Typ silnika : Benzyna, Diesel, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 100 - 136 KM
  • Zużycie L/100km : 5,3 - 6,9 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 17,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 325 km
Ford Transit Courier
TYN-e TX1-e

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Transit Courier

Ford Transit Courier to sprytny, mały dostawczak dla miejskiego rzemiosła, który zaskakuje praktycznością i przestrzenią ładunkową bardziej, niż wygląda z zewnątrz. Prowadzi się pewnie w korkach, łatwo się parkuje i oferuje uczciwy pakiet funkcji — nie udaje vana premium, za to robi swoje solidnie i bez zbędnego blichtru.

szczegóły

TYN-e TX1-e

TYN-e TX1-e to elektryczny miejski crossover, który zaskakuje zwinnością w korkach i oryginalną stylizacją bez udawania luksusu. Za kierownicą daje praktyczny komfort i sprytne rozwiązania — idealny dla kogoś, kto chce codziennej wygody i odrobiny charakteru, niczym elegancka torba, która mieści wszystko, czego potrzebujesz.

szczegóły
Ford Transit Courier
TYN-e TX1-e

Koszty i Zużycie

Cena
105 900 - 163 300 zł
Cena
104 500 zł
Zużycie L/100km
5,3 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
325 km
Zasięg elektryczny
135 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 158 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Van
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
2 - 5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 378 - 1 549 kg
Masa własna
930 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 800 mm
Szerokość
1 465 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
529 - 701 kg
Ładowność
620 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Diesel, Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
100 - 136 KM
Moc KM
41 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
170 - 290 Nm
Moment obrotowy
120 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
74 - 100 kW
Moc kW
30 kW
Pojemność silnika
998 - 1 499 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 026
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
E, F, A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Ford
Marka
TYN-e
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.