Porównaj moc (171 KM vs 269 KM), bagażnik i cenę (171 300 zł vs 221 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – GWM ORA 03 czy Land Rover Range Rover Evoque.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
GWM ORA 03 jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 171 300 zł , podczas gdy Land Rover Range Rover Evoque kosztuje 221 800 zł . Różnica wynosi około 50 562 zł.
Pod względem zasięgu elektrycznego GWM ORA 03 wypada wyraźnie bardziej lepiej: osiąga do 420 km, czyli około 353 km więcej niż Land Rover Range Rover Evoque.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Land Rover Range Rover Evoque ma widocznie więcej mocy – 269 KM zamiast 171 KM. To różnica około 98 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Land Rover Range Rover Evoque jest lekko szybszy – 7,2 s wobec 8,2 s. Różnica wynosi około 1 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Land Rover Range Rover Evoque ciągnie istotnie mocniej – 540 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 290 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej GWM ORA 03 jest w niewielkim stopniu lżejszy – 1 615 kg wobec 1 792 kg. Różnica to około 177 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Land Rover Range Rover Evoque oferuje znacznie więcej miejsca – 472 L wobec 228 L. To różnica około 244 L litrów.
Pod względem ładowności Land Rover Range Rover Evoque wypada wyraźnie bardziej lepiej – 600 kg wobec 355 kg. Różnica to około 245 kg.
Land Rover Range Rover Evoque ma tylko małą przewagę w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
GWM ORA 03 to miejski elektryk, który przyciąga spojrzenia odważnym designem łączącym retro akcenty z nowoczesnością. W praktyce oferuje zwinne prowadzenie, przemyślane wnętrze i sensowny zestaw wyposażenia, więc to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą oszczędzać bez rezygnacji z komfortu — i trochę frajdy za kierownicą.
szczegóły
Range Rover Evoque to miejski SUV z pazurem — eleganckie linie, luksusowe wnętrze i aura, która sprawia, że nawet krótkie przejażdżki wyglądają jak mały pokaz mody. Za kierownicą czujesz się bardziej jak w wyrafinowanym salonie na kółkach niż w typowym terenowym aucie, a przy tym Evoque nie traci ducha marki i chętnie wyjedzie poza asfalt, gdy najdzie cię ochota.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
171 300 - 217 400 zł
|
Cena
221 800 - 332 100 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
3,7 - 7,8 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
16,5 - 16,8 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
310 - 420 km
|
Zasięg elektryczny
67 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
85 - 177 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 615 - 1 655 kg
|
Masa własna
1 792 - 2 157 kg
|
|
Pojemność bagażnika
228 L
|
Pojemność bagażnika
472 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 825 - 1 848 mm
|
Szerokość
1 900 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
315 - 355 kg
|
Ładowność
503 - 600 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Benzyna MHEV, Diesel MHEV, Hybryda plug-in
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
171 KM
|
Moc KM
160 - 269 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,2 - 8,3 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,2 - 10,3 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
250 Nm
|
Moment obrotowy
260 - 540 Nm
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
126 kW
|
Moc kW
118 - 198 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
1 498 - 1 998 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
G, F, B
|
|
Marka
GWM
|
Marka
Land Rover
|