VS

Honda CR-V vs Ferrari Purosangue porównanie

Porównaj moc (184 KM vs 725 KM), bagażnik i cenę (219 200 zł vs 1 664 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Honda CR-V czy Ferrari Purosangue.

Honda CR-V vs Ferrari Purosangue: najważniejsze różnice

Honda CR-V

4,8 (2 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • lekko lżejszy
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Ferrari Purosangue

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

CR-V

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Honda CR-V jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 219 200 zł , podczas gdy Ferrari Purosangue kosztuje 1 664 300 zł . Różnica wynosi około 1 445 131 zł.

W spalaniu również widać różnice: Honda CR-V zużywa 2,6 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Ferrari Purosangue, który spala 17,1 L/100km. To około 14,5 L/100km różnicy.

Purosangue

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Ferrari Purosangue ma zdecydowanie więcej mocy725 KM zamiast 184 KM. To różnica około 541 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ferrari Purosangue jest znacznie szybszy – 3,3 s wobec 9 s. Różnica wynosi około 5,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ferrari Purosangue ciągnie istotnie mocniej – 692 Nm wobec 335 Nm. Różnica to około 357 Nm.

CR-V

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Honda CR-V oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Honda CR-V jest lekko lżejszy – 1 821 kg wobec 2 033 kg. Różnica to około 212 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Honda CR-V oferuje wyraźnie więcej miejsca – 617 L wobec 473 L. To różnica około 144 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Honda CR-V wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 219 200 zł
CR-V

Honda CR-V

  • Typ silnika : Hybryda pełna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 184 KM
  • Zużycie L/100km : 2,6 - 6,7 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 78 km
Honda CR-V
Ferrari Purosangue

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Honda CR-V

Honda CR‑V to praktyczny i niezawodny SUV dla tych, którzy chcą dużo przestrzeni i mało zmartwień na co dzień. Jeździ pewnie, ma przemyślany układ wnętrza i rozsądny charakter, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w miejskim zgiełku, jak i podczas weekendowych wyjazdów.

szczegóły

Ferrari Purosangue

Ferrari Purosangue to luksusowy samochód łączący sportowe DNA marki z codzienną użytecznością, oferując włoską prezencję i emocje, które trudno zignorować. To propozycja dla kierowców, którzy chcą miejsca na rodzinne sprawy, ale nie zamierzają rezygnować z dreszczyku i charakteru — auto, które na ulicy nie przejdzie niezauważone.

szczegóły
Honda CR-V
Ferrari Purosangue

Koszty i Zużycie

Cena
219 200 - 267 100 zł
Cena
1 664 300 zł
Zużycie L/100km
2,6 - 6,7 L/100km
Zużycie L/100km
17,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
78 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
59 - 152 g/km
CO2
389 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
100 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 821 - 1 988 kg
Masa własna
2 033 kg
Pojemność bagażnika
579 - 617 L
Pojemność bagażnika
473 L
Długość
-
Długość
4 973 mm
Szerokość
1 866 mm
Szerokość
2 028 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 589 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
439 - 475 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
184 KM
Moc KM
725 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
9 - 9,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
312 km/h
Moment obrotowy
335 Nm
Moment obrotowy
692 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
12
Moc kW
135 kW
Moc kW
533 kW
Pojemność silnika
1 993 cm3
Pojemność silnika
6 496 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
D, E, B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Honda
Marka
Ferrari
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.