VS

Honda e:Ny1 vs Porsche Taycan porównanie

Porównaj moc (204 KM vs 1 034 KM), bagażnik i cenę (171 300 zł vs 450 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Honda e:Ny1 czy Porsche Taycan.

Honda e:Ny1 vs Porsche Taycan: najważniejsze różnice

Honda e:Ny1

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • odczuwalnie lżejszy
szczegóły

Porsche Taycan

  • znacznie większa moc
  • niewiele bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • w niewielkim stopniu większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

e:Ny1

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Honda e:Ny1 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 171 300 zł , podczas gdy Porsche Taycan kosztuje 450 700 zł . Różnica wynosi około 279 430 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Porsche Taycan: z wynikiem 16,7 kWh/100km jest niewiele bardziej wydajny niż Honda e:Ny1, który zużywa 18,2 kWh/100km. Różnica to około 1,5 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Porsche Taycan wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 680 km, czyli około 268 km więcej niż Honda e:Ny1.

Taycan

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Porsche Taycan ma znacznie więcej mocy1 034 KM zamiast 204 KM. To różnica około 830 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Porsche Taycan jest zdecydowanie szybszy – 2,2 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 5,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Porsche Taycan ciągnie istotnie mocniej – 1 340 Nm wobec 310 Nm. Różnica to około 1 030 Nm.

e:Ny1

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Honda e:Ny1 oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Honda e:Ny1 jest odczuwalnie lżejszy – 1 730 kg wobec 2 165 kg. Różnica to około 435 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Porsche Taycan oferuje w niewielkim stopniu więcej miejsca – 407 L wobec 361 L. To różnica około 46 L litrów.

Pod względem ładowności Porsche Taycan wypada zdecydowanie lepiej – 635 kg wobec 350 kg. Różnica to około 285 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Porsche Taycan przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 450 700 zł
Taycan

Porsche Taycan

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 408 - 1 034 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,7 - 20,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 552 - 680 km
Honda e:Ny1
Porsche Taycan

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Honda e:Ny1

Honda e:Ny1 to elektryczny maluch o designerskim temperamencie — zgrabny w miejskim gąszczu, a jednocześnie z wnętrzem, które wygląda jakby przyszło z przyszłości i chciało zostać na dłużej. Dla kupujących szukających komfortu, prostoty obsługi i przyjaznej codziennej eksploatacji to samochód, który niekrzykliwie potrafi uprzyjemnić każdy dojazd.

szczegóły

Porsche Taycan

Porsche Taycan to elektryczny sportowy sedan, który jeździ jak rasowe coupe — żwawy, precyzyjny i z temperamentem, który nie pozwala zapomnieć, że to Porsche. W środku czeka luksusowa, nowoczesna kabina z dopracowanymi detalami, więc to wybór dla kierowców, którzy chcą ekologii bez rezygnacji z emocji i prestiżu.

szczegóły
Honda e:Ny1
Porsche Taycan

Koszty i Zużycie

Cena
171 300 - 184 500 zł
Cena
450 700 - 1 059 100 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
16,7 - 20,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
412 km
Zasięg elektryczny
552 - 680 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 730 kg
Masa własna
2 165 - 2 370 kg
Pojemność bagażnika
344 - 361 L
Pojemność bagażnika
326 - 407 L
Długość
4 387 mm
Długość
-
Szerokość
1 790 mm
Szerokość
1 966 - 1 998 mm
Wysokość
1 584 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 136 - 1 176 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
350 kg
Ładowność
175 - 635 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
204 KM
Moc KM
408 - 1 034 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,2 - 4,8 s
Maksymalna prędkość
160 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
310 Nm
Moment obrotowy
410 - 1 340 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
150 kW
Moc kW
300 - 760 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Honda
Marka
Porsche
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.