VS

Hyundai Kona vs Maxus Euniq 6 porównanie

Porównaj moc (204 KM vs 177 KM), bagażnik i cenę (120 800 zł vs 235 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai Kona czy Maxus Euniq 6.

Hyundai Kona vs Maxus Euniq 6: najważniejsze różnice

Hyundai Kona

4,6 (10 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • w niewielkim stopniu większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • odczuwalnie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

Maxus Euniq 6

2,1 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Kona

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Hyundai Kona jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 120 800 zł , podczas gdy Maxus Euniq 6 kosztuje 235 000 zł . Różnica wynosi około 114 175 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Hyundai Kona: z wynikiem 14,6 kWh/100km jest znacznie bardziej wydajny niż Maxus Euniq 6, który zużywa 21,5 kWh/100km. Różnica to około 6,9 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Hyundai Kona wypada odczuwalnie lepiej: osiąga do 510 km, czyli około 156 km więcej niż Maxus Euniq 6.

Euniq 6

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Hyundai Kona ma w niewielkim stopniu więcej mocy204 KM zamiast 177 KM. To różnica około 27 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Hyundai Kona jest wyraźnie szybszy – 8,1 s wobec 10,5 s. Różnica wynosi około 2,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maxus Euniq 6 ciągnie lekko mocniej – 310 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 45 Nm.

Kona

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai Kona jest zdecydowanie lżejszy – 1 370 kg wobec 1 960 kg. Różnica to około 590 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Maxus Euniq 6 oferuje wyraźnie więcej miejsca – 754 L wobec 466 L. To różnica około 288 L litrów.

Pod względem ładowności Hyundai Kona wypada wyraźnie lepiej – 490 kg wobec 325 kg. Różnica to około 165 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Hyundai Kona jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 120 800 zł
Kona

Hyundai Kona

  • Typ silnika Benzyna, Pełna hybryda, Elektryczny
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 115 - 204 KM
  • Zużycie L/100km 4,6 - 7 L/100km
  • Zużycie kWh/100km 14,6 - 16,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 380 - 510 km
Hyundai Kona
Maxus Euniq 6

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai Kona

Hyundai Kona to miejski crossover o wyrazistym wyglądzie i praktycznym wnętrzu, który dobrze łączy komfort z zwinnością na co dzień. Dostępny w różnych wersjach napędowych, oferuje bogate wyposażenie i rozsądny stosunek ceny do jakości, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób szukających funkcjonalnego i nowoczesnego auta.

szczegóły

Maxus Euniq 6

Maxus Euniq 6 to przestronny, nowoczesny van, który zaskakuje praktycznością i komfortem podczas codziennych podróży. Dla rodziny szukającej rozsądnej i pewnej alternatywy to atrakcyjna propozycja — wygląda solidnie i nie udaje sportowego coupe.

szczegóły
Hyundai Kona
Maxus Euniq 6

Koszty i Zużycie

Cena
120 800 - 215 000 zł
Cena
235 000 zł
Zużycie L/100km
4,6 - 7 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
14,6 - 16,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
21,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
380 - 510 km
Zasięg elektryczny
354 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 163 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 370 - 1 773 kg
Masa własna
1 960 kg
Pojemność bagażnika
466 L
Pojemność bagażnika
754 L
Długość
-
Długość
4 735 mm
Szerokość
1 825 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 736 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
420 - 490 kg
Ładowność
325 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Pełna hybryda, Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
115 - 204 KM
Moc KM
177 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,1 - 11,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
160 km/h
Moment obrotowy
200 - 265 Nm
Moment obrotowy
310 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
85 - 150 kW
Moc kW
130 kW
Pojemność silnika
998 - 1 598 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
D, C, E, F, A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Hyundai
Marka
Maxus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.