VS

Jaguar F-Pace vs Maxus Euniq 5 porównanie

Porównaj moc (575 KM vs 177 KM), bagażnik i cenę (289 100 zł vs 237 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Jaguar F-Pace czy Maxus Euniq 5.

Jaguar F-Pace vs Maxus Euniq 5: najważniejsze różnice

Jaguar F-Pace

5 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie większa moc
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Maxus Euniq 5

  • widocznie tańszy
  • istotnie większy zasięg elektryczny
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

F-Pace

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Maxus Euniq 5 jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 237 800 zł , podczas gdy Jaguar F-Pace kosztuje 289 100 zł . Różnica wynosi około 51 252 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Maxus Euniq 5 wypada istotnie lepiej: osiąga do 360 km, czyli około 296 km więcej niż Jaguar F-Pace.

Euniq 5

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Jaguar F-Pace ma istotnie więcej mocy575 KM zamiast 177 KM. To różnica około 398 KM.

Pod względem prędkości maksymalnej Jaguar F-Pace jest istotnie szybszy – osiąga 286 km/h, podczas gdy Maxus Euniq 5 kończy na 160 km/h. Różnica to około 126 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Jaguar F-Pace ciągnie znacznie mocniej – 700 Nm wobec 310 Nm. Różnica to około 390 Nm.

F-Pace

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Maxus Euniq 5 oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 5.

Pod względem masy własnej Maxus Euniq 5 jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 810 kg wobec 1 951 kg. Różnica to około 141 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Jaguar F-Pace oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 470 L wobec 0 L. To różnica około 470 L litrów.

Pod względem ładowności Jaguar F-Pace wypada niewiele lepiej – 589 kg wobec 541 kg. Różnica to około 48 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Jaguar F-Pace wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 289 100 zł
F-Pace

Jaguar F-Pace

  • Typ silnika Diesel MHEV, Benzyna MHEV, Hybryda plug-in, Benzyna
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na cztery koła
  • Moc KM 163 - 575 KM
  • Zużycie L/100km 1,8 - 12 L/100km
  • Zasięg elektryczny 64 km
Jaguar F-Pace
Maxus Euniq 5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace to SUV, który łączy elegancję brytyjskiej limuzyny z bezkompromisową sportową duszą — wygląda świetnie i nie pozostawia nikogo obojętnym na ulicy. W kabinie czuć klimat premium i praktyczną wygodę dla rodziny, a jednocześnie prowadzi się z takim temperamentem, że codzienny dojazd potrafi zamienić się w małą przyjemność.

szczegóły

Maxus Euniq 5

Maxus Euniq 5 to praktyczny elektryk dla rodzin i firm, który łączy przestronne wnętrze z nowoczesnym wyglądem i rozsądnym wyposażeniem. W codziennym użytkowaniu zachowuje się pewnie i oszczędnie — ma więcej charakteru niż typowy dostawczak i warto dać mu szansę przed podjęciem decyzji.

szczegóły
Jaguar F-Pace
Maxus Euniq 5

Koszty i Zużycie

Cena
289 100 - 516 600 zł
Cena
237 800 zł
Zużycie L/100km
1,8 - 12 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
22,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
64 km
Zasięg elektryczny
360 km
Pojemność baterii
15,4 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
41 - 274 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
62 - 83 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
MPV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
6
Drzwi
5
Drzwi
5
Masa własna
1 951 - 2 230 kg
Masa własna
1 810 kg
Pojemność bagażnika
354 - 470 L
Pojemność bagażnika
0 L
Długość
4 747 - 4 762 mm
Długość
4 825 mm
Szerokość
1 936 mm
Szerokość
1 825 mm
Wysokość
1 664 - 1 670 mm
Wysokość
1 800 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 299 - 1 428 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
457 - 589 kg
Ładowność
541 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel MHEV, Benzyna MHEV, Hybryda plug-in, Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
163 - 575 KM
Moc KM
177 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4 - 10,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
195 - 286 km/h
Maksymalna prędkość
160 km/h
Moment obrotowy
380 - 700 Nm
Moment obrotowy
310 Nm
Liczba cylindrów
4 - 8
Liczba cylindrów
-
Moc kW
120 - 423 kW
Moc kW
130 kW
Pojemność silnika
1 997 - 5 000 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
G, B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Jaguar
Marka
Maxus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.