Porównaj moc (240 KM vs 163 KM), bagażnik i cenę (136 600 zł vs 360 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Jeep Renegade czy VW Grand California.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
Jeep Renegade jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 136 600 zł , podczas gdy VW Grand California kosztuje 360 000 zł . Różnica wynosi około 223 346 zł.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Jeep Renegade ma widocznie więcej mocy – 240 KM zamiast 163 KM. To różnica około 77 KM.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Jeep Renegade oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.
Pod względem masy własnej Jeep Renegade jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 420 kg wobec 3 052 kg. Różnica to około 1 632 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Jeep Renegade oferuje znacznie więcej miejsca – 351 L wobec 0 L. To różnica około 351 L litrów.
Pod względem ładowności Jeep Renegade wypada wyraźnie lepiej – 570 kg wobec 448 kg. Różnica to około 122 kg.
Jeep Renegade jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Jeep Renegade to kompaktowy SUV o krzepkim, kanciastym wyglądzie, który bez skrępowania miesza miejską wygodę z surowym, terenowym charakterem. To auto dla tych, którzy chcą wyróżnić się na ulicy i od czasu do czasu zjechać z asfaltu — trochę nonszalancji i dużo praktyczności, bez zadętego patosu.
szczegółyGrand California to ruchomy salon na kołach, stworzony dla kierowców, którzy nie chcą wybierać między komfortem a wolnością — wygodny, przemyślany i gotowy na długie eskapady. Jeśli marzysz o weekendach bez rezerwacji i ze wszystkim pod ręką, Grand California potrafi zamienić każdą podróż w mini wakacje.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
136 600 - 200 800 zł
|
Cena
360 000 - 399 500 zł
|
|
Zużycie L/100km
2,1 - 5,5 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
36 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
48 - 125 g/km
|
CO2
-
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
36 - 48 L
|
Pojemność zbiornika paliwa
75 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Bus
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
4
|
|
Drzwi
5
|
Drzwi
4
|
|
Masa własna
1 420 - 1 770 kg
|
Masa własna
3 052 - 3 354 kg
|
|
Pojemność bagażnika
330 - 351 L
|
Pojemność bagażnika
0 L
|
|
Długość
4 236 mm
|
Długość
5 986 - 6 836 mm
|
|
Szerokość
1 805 mm
|
Szerokość
2 040 mm
|
|
Wysokość
1 684 - 1 718 mm
|
Wysokość
2 839 - 2 971 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
1 277 - 1 297 L
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
545 - 570 kg
|
Ładowność
146 - 448 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna MHEV, Hybryda plug-in
|
Typ silnika
Diesel
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
130 - 240 KM
|
Moc KM
163 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 9,7 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
|
|
Maksymalna prędkość
191 - 199 km/h
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
240 Nm
|
Moment obrotowy
-
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
96 - 177 kW
|
Moc kW
120 kW
|
|
Pojemność silnika
1 332 - 1 469 cm3
|
Pojemność silnika
1 968 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2024
|
|
Klasa efektywności CO2
D, B
|
Klasa efektywności CO2
-
|
|
Marka
Jeep
|
Marka
VW
|