VS

Kia Ceed vs VW Crafter porównanie

Porównaj moc (140 KM vs 177 KM), bagażnik i cenę (120 300 zł vs 241 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia Ceed czy VW Crafter.

Kia Ceed vs VW Crafter: najważniejsze różnice

Kia Ceed

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

VW Crafter

  • widocznie większa moc
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Ceed

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Kia Ceed jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 120 300 zł , podczas gdy VW Crafter kosztuje 241 500 zł . Różnica wynosi około 121 190 zł.

W spalaniu również widać różnice: Kia Ceed zużywa 6 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż VW Crafter, który spala 8,4 L/100km. To około 2,4 L/100km różnicy.

Crafter

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika VW Crafter ma widocznie więcej mocy177 KM zamiast 140 KM. To różnica około 37 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW Crafter ciągnie widocznie mocniej – 410 Nm wobec 253 Nm. Różnica to około 157 Nm.

Ceed

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Kia Ceed oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Kia Ceed jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 298 kg wobec 2 072 kg. Różnica to około 774 kg.

Pod względem ładowności VW Crafter wypada istotnie lepiej – 2 994 kg wobec 490 kg. Różnica to około 2 504 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Kia Ceed dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 120 300 zł
Ceed

Kia Ceed

  • Typ silnika Benzyna, Benzyna MHEV
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 100 - 140 KM
  • Zużycie L/100km 6 - 6,4 L/100km
Kia Ceed
VW Crafter

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Kia Ceed

Kia Ceed to praktyczny i stylowy hatchback, który w codziennym użytkowaniu stawia na komfort, pewne prowadzenie i bezpretensjonalny design. To rozsądny wybór dla tych, którzy chcą auta na co dzień bez fajerwerków — niezawodne towarzystwo, które nie będzie się stroić, ale też nie zawiedzie, gdy trzeba zabrać rodzinę i bagaże.

szczegóły

VW Crafter

VW Crafter to roboczy koń Volkswagena — przestronny, solidny i stworzony do ciężkiej pracy na budowie, w transporcie czy podczas przeprowadzki. Kierowca doceni wygodę kabiny i przemyślane rozwiązania, a właściciel pogodnie zauważy, że to pojazd, który nie robi rozgłosu, po prostu wykonuje swoje zadania bez dramatów.

szczegóły
Kia Ceed
VW Crafter

Koszty i Zużycie

Cena
120 300 - 134 800 zł
Cena
241 500 - 352 500 zł
Zużycie L/100km
6 - 6,4 L/100km
Zużycie L/100km
8,4 - 13,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
137 - 146 g/km
CO2
220 - 342 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
75 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Furgon
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
4
Masa własna
1 298 - 1 372 kg
Masa własna
2 072 - 2 810 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
5 986 - 7 391 mm
Szerokość
1 800 mm
Szerokość
2 040 - 2 069 mm
Wysokość
-
Wysokość
2 355 - 2 830 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
9 300 - 18 400 L
Ładowność
478 - 490 kg
Ładowność
1 037 - 2 994 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Benzyna MHEV
Typ silnika
Diesel
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
100 - 140 KM
Moc KM
140 - 177 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,5 - 13,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
90 - 165 km/h
Moment obrotowy
172 - 253 Nm
Moment obrotowy
360 - 410 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
74 - 103 kW
Moc kW
103 - 130 kW
Pojemność silnika
998 - 1 482 cm3
Pojemność silnika
1 968 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2 017 - 2 023
Klasa efektywności CO2
E
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Kia
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.