VS

Kia Sportage vs Porsche Taycan porównanie

Porównaj moc (288 KM vs 1 034 KM), bagażnik i cenę (149 300 zł vs 450 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia Sportage czy Porsche Taycan.

Kia Sportage vs Porsche Taycan: najważniejsze różnice

Kia Sportage

5 (3 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • wyraźnie lżejszy
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Porsche Taycan

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • istotnie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Sportage

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Kia Sportage jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 149 300 zł , podczas gdy Porsche Taycan kosztuje 450 700 zł . Różnica wynosi około 301 394 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Porsche Taycan wypada istotnie lepiej: osiąga do 680 km, czyli około 614 km więcej niż Kia Sportage.

Taycan

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Porsche Taycan ma wyraźnie bardziej więcej mocy1 034 KM zamiast 288 KM. To różnica około 746 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Porsche Taycan jest wyraźnie bardziej szybszy – 2,2 s wobec 7,5 s. Różnica wynosi około 5,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Porsche Taycan ciągnie istotnie mocniej – 1 340 Nm wobec 380 Nm. Różnica to około 960 Nm.

Sportage

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Kia Sportage oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Kia Sportage jest wyraźnie lżejszy – 1 552 kg wobec 2 165 kg. Różnica to około 613 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Kia Sportage oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 587 L wobec 407 L. To różnica około 180 L litrów.

Pod względem ładowności Porsche Taycan wypada prawie niezauważalnie lepiej – 635 kg wobec 580 kg. Różnica to około 55 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Porsche Taycan nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 450 700 zł
Taycan

Porsche Taycan

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 408 - 1 034 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,7 - 20,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 552 - 680 km
Kia Sportage
Porsche Taycan

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Kia Sportage

Kia Sportage przyciąga spojrzenia odważnym designem i uporządkowanym wnętrzem, które daje poczucie przytulnego komfortu bez przesadnego przepychu. To praktyczny i wszechstronny wybór dla tych, którzy chcą samochodu na co dzień — wygodnego, pewnego i gotowego na miejskie przygody z odrobiną stylu.

szczegóły

Porsche Taycan

Porsche Taycan to elektryczny sportowy sedan, który jeździ jak rasowe coupe — żwawy, precyzyjny i z temperamentem, który nie pozwala zapomnieć, że to Porsche. W środku czeka luksusowa, nowoczesna kabina z dopracowanymi detalami, więc to wybór dla kierowców, którzy chcą ekologii bez rezygnacji z emocji i prestiżu.

szczegóły
Kia Sportage
Porsche Taycan

Koszty i Zużycie

Cena
149 300 - 241 600 zł
Cena
450 700 - 1 059 100 zł
Zużycie L/100km
2,9 - 7,8 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,7 - 20,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
63 - 66 km
Zasięg elektryczny
552 - 680 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
67 - 177 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 552 - 1 896 kg
Masa własna
2 165 - 2 370 kg
Pojemność bagażnika
526 - 587 L
Pojemność bagażnika
326 - 407 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 865 mm
Szerokość
1 966 - 1 998 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
533 - 580 kg
Ładowność
175 - 635 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
136 - 288 KM
Moc KM
408 - 1 034 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,5 - 11,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,2 - 4,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 380 Nm
Moment obrotowy
410 - 1 340 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
100 - 212 kW
Moc kW
300 - 760 kW
Pojemność silnika
1 598 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
F, D, E, G, B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Kia
Marka
Porsche
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.