Porównaj moc (180 KM vs 299 KM), bagażnik i cenę (118 600 zł vs 178 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia XCeed czy VW ID.4.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Kia XCeed jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 118 600 zł , podczas gdy VW ID.4 kosztuje 178 300 zł . Różnica wynosi około 59 699 zł.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika VW ID.4 ma wyraźnie więcej mocy – 299 KM zamiast 180 KM. To różnica około 119 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h VW ID.4 jest widocznie szybszy – 6,1 s wobec 8,5 s. Różnica wynosi około 2,4 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW ID.4 ciągnie znacznie mocniej – 545 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 280 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Kia XCeed jest istotnie lżejszy – 1 351 kg wobec 2 065 kg. Różnica to około 714 kg.
Pod względem ładowności VW ID.4 wypada lekko lepiej – 554 kg wobec 485 kg. Różnica to około 69 kg.
VW ID.4 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Kia XCeed to miejski crossover, który łączy zadziorny wygląd hatchbacka z praktycznością SUV-a — idealny dla tych, którzy chcą stylu bez przesady. Wnętrze jest komfortowe i uporządkowane, a prowadzenie zaskakująco zwinne, co czyni go świetnym wyborem dla kierowców szukających rozsądku z nutą emocji.
szczegółyVW ID.4 to praktyczny i komfortowy samochód elektryczny, który sprawdza się zarówno w miejskiej codzienności, jak i na dłuższych wyjazdach. Wnętrze oferuje przemyślane rozplanowanie i dobrą widoczność, a prowadzenie wyróżnia się stabilnością i przewidywalnością, co daje poczucie pewności za kierownicą.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
118 600 - 169 100 zł
|
Cena
178 300 - 244 100 zł
|
|
Zużycie L/100km
6,3 - 6,8 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
15,4 - 16,6 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
425 - 570 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
143 - 155 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 351 - 1 419 kg
|
Masa własna
2 065 - 2 219 kg
|
|
Pojemność bagażnika
426 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 826 mm
|
Szerokość
1 852 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
471 - 485 kg
|
Ładowność
525 - 554 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
115 - 180 KM
|
Moc KM
190 - 299 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,5 - 12,2 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,1 - 8,5 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
200 - 265 Nm
|
Moment obrotowy
310 - 545 Nm
|
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
85 - 132 kW
|
Moc kW
140 - 220 kW
|
|
Pojemność silnika
998 - 1 598 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
E
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Kia
|
Marka
VW
|