VS

Land Rover Range Rover Evoque vs SERES 5 porównanie

Porównaj moc (269 KM vs 585 KM), bagażnik i cenę (221 800 zł vs 285 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Land Rover Range Rover Evoque czy SERES 5.

Land Rover Range Rover Evoque vs SERES 5: najważniejsze różnice

Land Rover Range Rover Evoque

1,4 (2 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie tańszy
  • odczuwalnie lżejszy
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

SERES 5

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Range Rover Evoque

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Land Rover Range Rover Evoque jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 221 800 zł , podczas gdy SERES 5 kosztuje 285 500 zł . Różnica wynosi około 63 652 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego SERES 5 wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 430 km, czyli około 363 km więcej niż Land Rover Range Rover Evoque.

5

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika SERES 5 ma wyraźnie bardziej więcej mocy585 KM zamiast 269 KM. To różnica około 316 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h SERES 5 jest wyraźnie bardziej szybszy – 4,1 s wobec 7,2 s. Różnica wynosi około 3,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: SERES 5 ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 940 Nm wobec 540 Nm. Różnica to około 400 Nm.

Range Rover Evoque

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Land Rover Range Rover Evoque jest odczuwalnie lżejszy – 1 792 kg wobec 2 360 kg. Różnica to około 568 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Land Rover Range Rover Evoque oferuje widocznie więcej miejsca – 472 L wobec 367 L. To różnica około 105 L litrów.

Pod względem ładowności Land Rover Range Rover Evoque wypada widocznie lepiej – 600 kg wobec 375 kg. Różnica to około 225 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

SERES 5 nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

285 491 zł
5

SERES 5

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 585 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 430 km
Land Rover Range Rover Evoque
SERES 5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Land Rover Range Rover Evoque

Range Rover Evoque to miejski SUV z pazurem — eleganckie linie, luksusowe wnętrze i aura, która sprawia, że nawet krótkie przejażdżki wyglądają jak mały pokaz mody. Za kierownicą czujesz się bardziej jak w wyrafinowanym salonie na kółkach niż w typowym terenowym aucie, a przy tym Evoque nie traci ducha marki i chętnie wyjedzie poza asfalt, gdy najdzie cię ochota.

szczegóły

SERES 5

Seres 5 to zaskakująco dojrzały crossover elektryczny — schludny w formie, przestronny w środku i zaprojektowany tak, by ułatwiać życie kierowcom szukającym rozsądnej alternatywy dla drogich marek. Wnętrze stawia na praktykę i intuicyjne multimedia, a całość sprawia wrażenie samochodu, który chce być używany na co dzień, nie tylko podziwiany na Instagramie.

szczegóły
Land Rover Range Rover Evoque
SERES 5

Koszty i Zużycie

Cena
221 800 - 332 100 zł
Cena
285 500 zł
Zużycie L/100km
3,7 - 7,8 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
60 - 67 km
Zasięg elektryczny
430 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
85 - 177 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 792 - 2 157 kg
Masa własna
2 360 kg
Pojemność bagażnika
472 L
Pojemność bagażnika
367 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 900 mm
Szerokość
1 930 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
503 - 600 kg
Ładowność
375 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
160 - 269 KM
Moc KM
585 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,2 - 10,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
260 - 540 Nm
Moment obrotowy
940 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
118 - 198 kW
Moc kW
430 kW
Pojemność silnika
1 498 - 1 998 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
G, F, B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Land Rover
Marka
SERES
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.