VS

Lynk & Co 02 vs Kia EV4 Sedan porównanie

Porównaj moc (272 KM vs 204 KM), bagażnik i cenę (158 100 zł vs 182 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Lynk & Co 02 czy Kia EV4 Sedan.

Lynk & Co 02 vs Kia EV4 Sedan: najważniejsze różnice

Lynk & Co 02

4,8 (2 Opinie)
oceń
  • lekko tańszy
  • widocznie większa moc
  • wyraźnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Kia EV4 Sedan

  • trochę bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • niewiele lżejszy
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

02

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Lynk & Co 02 jest lekko tańszy – jego cena zaczyna się od 158 100 zł , podczas gdy Kia EV4 Sedan kosztuje 182 300 zł . Różnica wynosi około 24 139 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Kia EV4 Sedan: z wynikiem 14,3 kWh/100km jest trochę bardziej wydajny niż Lynk & Co 02, który zużywa 17,1 kWh/100km. Różnica to około 2,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Kia EV4 Sedan wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 633 km, czyli około 188 km więcej niż Lynk & Co 02.

EV4 Sedan

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Lynk & Co 02 ma widocznie więcej mocy272 KM zamiast 204 KM. To różnica około 68 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lynk & Co 02 jest wyraźnie szybszy – 5,5 s wobec 7,4 s. Różnica wynosi około 1,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lynk & Co 02 ciągnie lekko mocniej – 323 Nm wobec 283 Nm. Różnica to około 40 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Kia EV4 Sedan jest niewiele lżejszy – 1 815 kg wobec 1 895 kg. Różnica to około 80 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Kia EV4 Sedan oferuje trochę więcej miejsca – 490 L wobec 410 L. To różnica około 80 L litrów.

Pod względem ładowności Kia EV4 Sedan wypada w niewielkim stopniu lepiej – 455 kg wobec 375 kg. Różnica to około 80 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Lynk & Co 02 wykazuje drobne, ale wyraźne zalety w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 158 100 zł
02

Lynk & Co 02

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 272 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,1 - 17,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 435 - 445 km
Lynk & Co 02
Kia EV4 Sedan

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Lynk & Co 02

Lynk & Co 02 przyciąga wzrok śmiałą, młodzieżową stylistyką i miejskim charakterem — to auto dla tych, którzy nie chcą być anonimowi w korku. W codziennej eksploatacji oferuje zwinne prowadzenie i praktyczne wnętrze, a elastyczne opcje nabycia i bogate wyposażenie sprawiają, że jest ciekawą alternatywą dla nudnych kompaktów.

szczegóły

Kia EV4 Sedan

Kia EV4 to elegancki, nowoczesny sedan elektryczny o smukłej sylwetce i wyraźnym charakterze — wygląda jak samochód, który chce zostać zauważony bez krzykliwej gestykulacji. W środku zaskakuje przestronność i praktyczne, przyjazne wnętrze, a w codziennej eksploatacji daje ciche, komfortowe podróżowanie oraz rozsądne koszty utrzymania dla osób szukających stylowego, ale rozumnego elektryka.

szczegóły
Lynk & Co 02
Kia EV4 Sedan

Koszty i Zużycie

Cena
158 100 - 175 700 zł
Cena
182 300 - 224 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,1 - 17,6 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
14,3 - 14,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
435 - 445 km
Zasięg elektryczny
456 - 633 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 895 kg
Masa własna
1 815 - 1 914 kg
Pojemność bagażnika
410 L
Pojemność bagażnika
490 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 845 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
375 kg
Ładowność
441 - 455 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
272 KM
Moc KM
204 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 7,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
323 Nm
Moment obrotowy
283 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
200 kW
Moc kW
150 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Lynk & Co
Marka
Kia
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.