VS

Lynk & Co 01 vs Lynk & Co 02 porównanie

Porównaj moc (280 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (188 900 zł vs 158 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Lynk & Co 01 czy Lynk & Co 02.

Lynk & Co 01 vs Lynk & Co 02: najważniejsze różnice

Lynk & Co 01

4,8 (4 Opinie)
oceń
  • prawie niezauważalnie większa moc
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

Lynk & Co 02

4,8 (2 Opinie)
oceń
  • nieco tańszy
  • istotnie większy zasięg elektryczny
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

01

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Lynk & Co 02 jest nieco tańszy – jego cena zaczyna się od 158 100 zł , podczas gdy Lynk & Co 01 kosztuje 188 900 zł . Różnica wynosi około 30 750 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Lynk & Co 02 wypada istotnie lepiej: osiąga do 445 km, czyli około 370 km więcej niż Lynk & Co 01.

02

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Lynk & Co 01 ma prawie niezauważalnie więcej mocy280 KM zamiast 272 KM. To różnica około 8 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lynk & Co 02 jest odczuwalnie szybszy – 5,5 s wobec 7,7 s. Różnica wynosi około 2,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lynk & Co 01 ciągnie odczuwalnie mocniej – 535 Nm wobec 323 Nm. Różnica to około 212 Nm.

01

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Lynk & Co 02 jest ledwo lżejszy – 1 895 kg wobec 1 935 kg. Różnica to około 40 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Lynk & Co 01 oferuje trochę więcej miejsca – 466 L wobec 410 L. To różnica około 56 L litrów.

Pod względem ładowności Lynk & Co 01 wypada niewiele lepiej – 415 kg wobec 375 kg. Różnica to około 40 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Lynk & Co 02 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 158 100 zł
02

Lynk & Co 02

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 272 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,1 - 17,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 435 - 445 km
Lynk & Co 01
Lynk & Co 02

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Lynk & Co 01

Lynk & Co 01 to SUV, który od pierwszego spojrzenia kusi miejską nonszalancją i wnętrzem zaprojektowanym pod wygodę oraz bezproblemową łączność ze smartfonem. Jazda nim jest przyjemna i bezpretensjonalna — idealna dla tych, którzy wolą auto z charakterem i skandynawsko‑chińskim luzem zamiast kolejnego „wszyscy tacy sami”.

szczegóły

Lynk & Co 02

Lynk & Co 02 przyciąga wzrok śmiałą, młodzieżową stylistyką i miejskim charakterem — to auto dla tych, którzy nie chcą być anonimowi w korku. W codziennej eksploatacji oferuje zwinne prowadzenie i praktyczne wnętrze, a elastyczne opcje nabycia i bogate wyposażenie sprawiają, że jest ciekawą alternatywą dla nudnych kompaktów.

szczegóły
Lynk & Co 01
Lynk & Co 02

Koszty i Zużycie

Cena
188 900 - 206 400 zł
Cena
158 100 - 175 700 zł
Zużycie L/100km
0,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,1 - 17,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
75 km
Zasięg elektryczny
435 - 445 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
20 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 935 kg
Masa własna
1 895 kg
Pojemność bagażnika
466 L
Pojemność bagażnika
410 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 860 mm
Szerokość
1 845 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
415 kg
Ładowność
375 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
280 KM
Moc KM
272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
535 Nm
Moment obrotowy
323 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
206 kW
Moc kW
200 kW
Pojemność silnika
1 499 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Lynk & Co
Marka
Lynk & Co
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.