VS

Maserati Ghibli vs Maserati Gran Convertible porównanie

Porównaj moc (430 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (454 900 zł vs 733 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Maserati Ghibli czy Maserati Gran Convertible.

Maserati Ghibli vs Maserati Gran Convertible: najważniejsze różnice

Maserati Ghibli

5 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • lekko bardziej oszczędny
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Maserati Gran Convertible

  • widocznie większa moc
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Ghibli

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Maserati Ghibli jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 454 900 zł , podczas gdy Maserati Gran Convertible kosztuje 733 200 zł . Różnica wynosi około 278 371 zł.

W spalaniu również widać różnice: Maserati Ghibli zużywa 8,6 L/100km i jest tym samym lekko oszczędniejszy niż Maserati Gran Convertible, który spala 10,2 L/100km. To około 1,6 L/100km różnicy.

Gran Convertible

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Maserati Gran Convertible ma widocznie więcej mocy550 KM zamiast 430 KM. To różnica około 120 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati Gran Convertible jest odczuwalnie szybszy – 3,6 s wobec 4,7 s. Różnica wynosi około 1,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati Gran Convertible ciągnie trochę mocniej – 650 Nm wobec 580 Nm. Różnica to około 70 Nm.

Ghibli

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Maserati Ghibli oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Maserati Gran Convertible jest niewiele lżejszy – 1 795 kg wobec 1 953 kg. Różnica to około 158 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Maserati Ghibli oferuje istotnie więcej miejsca – 500 L wobec 172 L. To różnica około 328 L litrów.

Pod względem ładowności Maserati Ghibli wypada lekko lepiej – 577 kg wobec 500 kg. Różnica to około 77 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Maserati Ghibli jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 454 900 zł
Ghibli

Maserati Ghibli

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 330 - 430 KM
  • Zużycie L/100km : 8,6 - 11,1 L/100km
Maserati Ghibli
Maserati Gran Convertible

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Maserati Ghibli

Maserati Ghibli to elegancki sedan, który przyciąga spojrzenia i obiecuje włoski zmysł stylu połączony z prawdziwie sportowym temperamentem. Wnętrze kusi skórą i detalami premium, a każde naciśnięcie pedału potrafi wywołać uśmiech — idealny wybór dla kierowcy, który chce jeździć z klasą i odrobiną teatralnego brawurowania.

szczegóły

Maserati Gran Convertible

Maserati GranCabrio to kabriolet o włoskim temperamencie — opadający dach, zgrabne linie i brzmienie wydechu, które sprawia, że każdy przejazd wygląda jak mały spektakl. Wnętrze kusi luksusem i dbałością o detale, a prowadzenie łączy komfort z nutą sportowego pazura, idealne gdy chcesz przyciągać spojrzenia bez przesadnej demonstracji.

szczegóły
Maserati Ghibli
Maserati Gran Convertible

Koszty i Zużycie

Cena
454 900 - 628 400 zł
Cena
733 200 - 911 200 zł
Zużycie L/100km
8,6 - 11,1 L/100km
Zużycie L/100km
10,2 - 10,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
194 - 251 g/km
CO2
230 - 235 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
80 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
Kabriolet
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
1 953 - 2 010 kg
Masa własna
1 795 kg
Pojemność bagażnika
500 L
Pojemność bagażnika
172 L
Długość
4 971 mm
Długość
-
Szerokość
1 945 mm
Szerokość
1 957 mm
Wysokość
1 461 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
520 - 577 kg
Ładowność
500 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Benzyna
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
330 - 430 KM
Moc KM
490 - 550 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,7 - 5,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,6 - 3,9 s
Maksymalna prędkość
255 - 286 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
450 - 580 Nm
Moment obrotowy
600 - 650 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
6
Moc kW
243 - 316 kW
Moc kW
361 - 404 kW
Pojemność silnika
1 998 - 2 979 cm3
Pojemność silnika
2 992 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Maserati
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.