Porównaj moc (430 KM vs 245 KM), bagażnik i cenę (481 100 zł vs 307 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Maserati Levante czy Hongqi H9.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
Hongqi H9 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 307 500 zł , podczas gdy Maserati Levante kosztuje 481 100 zł . Różnica wynosi około 173 662 zł.
W spalaniu również widać różnice: Hongqi H9 zużywa 9,6 L/100km i jest tym samym ledwo oszczędniejszy niż Maserati Levante, który spala 9,7 L/100km. To około 0,1 L/100km różnicy.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Maserati Levante ma wyraźnie bardziej więcej mocy – 430 KM zamiast 245 KM. To różnica około 185 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati Levante jest istotnie szybszy – 5,2 s wobec 7,8 s. Różnica wynosi około 2,6 s sekundy.
Pod względem prędkości maksymalnej Maserati Levante jest lekko szybszy – osiąga 264 km/h, podczas gdy Hongqi H9 kończy na 230 km/h. Różnica to około 34 km/h.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati Levante ciągnie odczuwalnie mocniej – 580 Nm wobec 380 Nm. Różnica to około 200 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Hongqi H9 jest w niewielkim stopniu lżejszy – 1 875 kg wobec 2 165 kg. Różnica to około 290 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Maserati Levante oferuje znacznie więcej miejsca – 580 L wobec 0 L. To różnica około 580 L litrów.
Pod względem ładowności Maserati Levante wypada wyraźnie lepiej – 615 kg wobec 450 kg. Różnica to około 165 kg.
Maserati Levante nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Maserati Levante to SUV, który łączy włoski temperament z wyrafinowaną prezencją — przyciąga spojrzenia designem i zapowiada sportowe uniesienia już samym brzmieniem. Za kierownicą daje emocje i komfort godny limuzyny, więc to idealna propozycja dla kierowców, którzy wolą charakter od masowej użyteczności i są gotowi zapłacić za to odrobinę więcej.
szczegółyHongqi H9 to chińska limuzyna, która nie wstydzi się swojej ambicji — wyrazista stylizacja i luksusowe wykończenie sprawiają, że przykuwa spojrzenia. Wnętrze stawia na komfort i nowoczesność, a sposób, w jaki jeździ, mówi jasno: to propozycja dla tych, którzy chcą luksusu z charakterem, nie tylko logo na masce.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
481 100 - 644 800 zł
|
Cena
307 500 zł
|
|
Zużycie L/100km
9,7 - 12,1 L/100km
|
Zużycie L/100km
9,6 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
221 - 273 g/km
|
CO2
220 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
80 L
|
Pojemność zbiornika paliwa
62 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Sedan
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
4
|
Drzwi
4
|
|
Masa własna
2 165 - 2 184 kg
|
Masa własna
1 875 kg
|
|
Pojemność bagażnika
580 L
|
Pojemność bagażnika
0 L
|
|
Długość
5 005 mm
|
Długość
5 137 mm
|
|
Szerokość
1 981 mm
|
Szerokość
1 904 mm
|
|
Wysokość
1 693 mm
|
Wysokość
1 493 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
316 - 615 kg
|
Ładowność
450 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Benzyna
|
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
|
Moc KM
330 - 430 KM
|
Moc KM
245 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,2 - 6 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,8 s
|
|
Maksymalna prędkość
245 - 264 km/h
|
Maksymalna prędkość
230 km/h
|
|
Moment obrotowy
450 - 580 Nm
|
Moment obrotowy
380 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4 - 6
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
243 - 316 kW
|
Moc kW
180 kW
|
|
Pojemność silnika
1 995 - 2 979 cm3
|
Pojemność silnika
1 989 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2023
|
Rok modelowy
2025
|
|
Klasa efektywności CO2
G
|
Klasa efektywności CO2
G
|
|
Marka
Maserati
|
Marka
Hongqi
|