VS

Maxus Euniq 6 vs Abarth 600 porównanie

Porównaj moc (177 KM vs 280 KM), bagażnik i cenę (235 000 zł vs 184 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Maxus Euniq 6 czy Abarth 600.

Maxus Euniq 6 vs Abarth 600: najważniejsze różnice

Maxus Euniq 6

2,1 (1 Opinie)
oceń
  • prawie niezauważalnie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Abarth 600

4,5 (2 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • odczuwalnie większa moc
  • zauważalnie bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • nieco lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Euniq 6

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Abarth 600 jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 184 500 zł , podczas gdy Maxus Euniq 6 kosztuje 235 000 zł . Różnica wynosi około 50 522 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Abarth 600: z wynikiem 17,5 kWh/100km jest zauważalnie bardziej wydajny niż Maxus Euniq 6, który zużywa 21,5 kWh/100km. Różnica to około 4 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Maxus Euniq 6 wypada prawie niezauważalnie lepiej: osiąga do 354 km, czyli około 10 km więcej niż Abarth 600.

600

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Abarth 600 ma odczuwalnie więcej mocy280 KM zamiast 177 KM. To różnica około 103 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Abarth 600 jest istotnie szybszy – 5,9 s wobec 10,5 s. Różnica wynosi około 4,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Abarth 600 ciągnie lekko mocniej – 345 Nm wobec 310 Nm. Różnica to około 35 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Abarth 600 jest nieco lżejszy – 1 700 kg wobec 1 960 kg. Różnica to około 260 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Maxus Euniq 6 oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 754 L wobec 360 L. To różnica około 394 L litrów.

Pod względem ładowności Maxus Euniq 6 wypada zauważalnie lepiej – 325 kg wobec 225 kg. Różnica to około 100 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Abarth 600 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 184 500 zł
600

Abarth 600

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 237 - 280 KM
  • Zużycie kWh/100km 17,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 344 km
Maxus Euniq 6
Abarth 600

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Maxus Euniq 6

Maxus Euniq 6 to przestronny, nowoczesny van, który zaskakuje praktycznością i komfortem podczas codziennych podróży. Dla rodziny szukającej rozsądnej i pewnej alternatywy to atrakcyjna propozycja — wygląda solidnie i nie udaje sportowego coupe.

szczegóły

Abarth 600

Abarth 600 to mały rasowy hot hatch, który potrafi przemienić miejskie manewry w ekscytującą przejażdżkę dzięki żywej charakterystyce i agresywnemu wyglądowi. Jeśli szukasz auta z temperamentem, które daje frajdę za kierownicą, a przy tym nie traci na codziennej praktyczności, ten Abarth będzie trafionym wyborem.

szczegóły
Maxus Euniq 6
Abarth 600

Koszty i Zużycie

Cena
235 000 zł
Cena
184 500 - 202 000 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
21,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
17,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
354 km
Zasięg elektryczny
344 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 960 kg
Masa własna
1 700 kg
Pojemność bagażnika
754 L
Pojemność bagażnika
360 L
Długość
4 735 mm
Długość
-
Szerokość
1 860 mm
Szerokość
1 779 mm
Wysokość
1 736 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
325 kg
Ładowność
225 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
177 KM
Moc KM
237 - 280 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,9 - 6,2 s
Maksymalna prędkość
160 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
310 Nm
Moment obrotowy
345 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
130 kW
Moc kW
174 - 207 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Maxus
Marka
Abarth
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.