Porównaj moc (245 KM vs 212 KM), bagażnik i cenę (303 100 zł vs 188 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Maxus Mifa 9 czy BYD Seal 6.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
BYD Seal 6 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 188 800 zł , podczas gdy Maxus Mifa 9 kosztuje 303 100 zł . Różnica wynosi około 114 215 zł.
Pod względem zużycia energii przewagę ma BYD Seal 6: z wynikiem 7,8 kWh/100km jest znacznie bardziej wydajny niż Maxus Mifa 9, który zużywa 21,3 kWh/100km. Różnica to około 13,5 kWh/100km.
Pod względem zasięgu elektrycznego Maxus Mifa 9 wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 440 km, czyli około 339 km więcej niż BYD Seal 6.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Maxus Mifa 9 ma trochę więcej mocy – 245 KM zamiast 212 KM. To różnica około 33 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h BYD Seal 6 jest niewiele szybszy – 8,5 s wobec 8,9 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Maxus Mifa 9 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej BYD Seal 6 jest zauważalnie lżejszy – 1 710 kg wobec 2 385 kg. Różnica to około 675 kg.
Pod względem ładowności Maxus Mifa 9 wypada zauważalnie lepiej – 615 kg wobec 435 kg. Różnica to około 180 kg.
BYD Seal 6 ledwie jest z przodu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Maxus Mifa 9 to przestronny i nowoczesny van, który w codziennym użytkowaniu łączy praktyczność z zaskakującym komfortem. Wnętrze kusi ergonomią i przyjazną atmosferą, a jego obecność na drodze nie wywoła ani kompleksów, ani nudów.
szczegóły
BYD Seal zachwyca odważną sylwetką i dopracowanym wnętrzem, które łączy nowoczesność z praktycznym podejściem do codziennej jazdy. To ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą elektryka z charakterem — stylowego, wygodnego i niepozbawionego rozsądku.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
303 100 - 364 600 zł
|
Cena
188 800 - 219 600 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
21,3 - 21,8 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
7,8 - 11,2 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
430 - 440 km
|
Zasięg elektryczny
54 - 101 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
38 - 60 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
MPV
|
Typ nadwozia
Kombi
|
|
Miejsca siedzące
7
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
5
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 385 - 2 610 kg
|
Masa własna
1 710 - 1 805 kg
|
|
Pojemność bagażnika
466 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
5 270 mm
|
Długość
-
|
|
Szerokość
2 000 mm
|
Szerokość
1 875 mm
|
|
Wysokość
1 840 mm
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
2 017 L
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
485 - 615 kg
|
Ładowność
435 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Hybryda plug-in
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
245 KM
|
Moc KM
184 - 212 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 9,2 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,5 - 8,9 s
|
|
Maksymalna prędkość
180 km/h
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
350 Nm
|
Moment obrotowy
-
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
180 kW
|
Moc kW
135 - 156 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
1 498 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2023
|
Rok modelowy
2025
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
B
|
|
Marka
Maxus
|
Marka
BYD
|