Porównaj moc (245 KM vs 224 KM), bagażnik i cenę (303 100 zł vs 169 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Maxus Mifa 9 czy DS Automobiles N°4.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
DS Automobiles N°4 jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 169 700 zł , podczas gdy Maxus Mifa 9 kosztuje 303 100 zł . Różnica wynosi około 133 323 zł.
Pod względem zużycia energii przewagę ma DS Automobiles N°4: z wynikiem 15 kWh/100km jest znacznie bardziej wydajny niż Maxus Mifa 9, który zużywa 21,3 kWh/100km. Różnica to około 6,3 kWh/100km.
Pod względem zasięgu elektrycznego DS Automobiles N°4 wypada ledwo lepiej: osiąga do 449 km, czyli około 9 km więcej niż Maxus Mifa 9.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Maxus Mifa 9 ma minimalnie więcej mocy – 245 KM zamiast 224 KM. To różnica około 21 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h DS Automobiles N°4 jest odczuwalnie szybszy – 7,1 s wobec 8,9 s. Różnica wynosi około 1,8 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: DS Automobiles N°4 ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 360 Nm wobec 350 Nm. Różnica to około 10 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Maxus Mifa 9 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej DS Automobiles N°4 jest zdecydowanie lżejszy – 1 436 kg wobec 2 385 kg. Różnica to około 949 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Maxus Mifa 9 oferuje ledwo więcej miejsca – 466 L wobec 430 L. To różnica około 36 L litrów.
Pod względem ładowności Maxus Mifa 9 wypada nieco lepiej – 615 kg wobec 542 kg. Różnica to około 73 kg.
DS Automobiles N°4 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Maxus Mifa 9 to przestronny i nowoczesny van, który w codziennym użytkowaniu łączy praktyczność z zaskakującym komfortem. Wnętrze kusi ergonomią i przyjazną atmosferą, a jego obecność na drodze nie wywoła ani kompleksów, ani nudów.
szczegóły
DS 4 to francuski kompakt premium, który przyciąga spojrzenia odważnym wzornictwem i starannie wykończonym wnętrzem, pełnym nietuzinkowych detali. Jeździ się nim przyjemnie i bezpretensjonalnie, więc jeśli chcesz luksusu, który nie krzyczy o swoim statusie, to solidna propozycja — trochę elegancji na co dzień.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
303 100 - 364 600 zł
|
Cena
169 700 - 241 200 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
3 - 5,2 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
21,3 - 21,8 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
15 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
430 - 440 km
|
Zasięg elektryczny
77 - 449 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 - 136 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
MPV
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
7
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
5
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 385 - 2 610 kg
|
Masa własna
1 436 - 1 792 kg
|
|
Pojemność bagażnika
466 L
|
Pojemność bagażnika
360 - 430 L
|
|
Długość
5 270 mm
|
Długość
-
|
|
Szerokość
2 000 mm
|
Szerokość
1 830 mm
|
|
Wysokość
1 840 mm
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
2 017 L
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
485 - 615 kg
|
Ładowność
458 - 542 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Elektryczny, Diesel
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor, Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
245 KM
|
Moc KM
130 - 224 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 9,2 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 10,9 s
|
|
Maksymalna prędkość
180 km/h
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
350 Nm
|
Moment obrotowy
230 - 360 Nm
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
180 kW
|
Moc kW
96 - 165 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 598 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2023
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
D, B, A, E
|
|
Marka
Maxus
|
Marka
DS Automobiles
|