Porównaj moc (750 KM vs 880 KM), bagażnik i cenę (1 317 900 zł vs 2 029 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – McLaren Super Series Coupe czy Ferrari 296 Roadster.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
McLaren Super Series Coupe jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 1 317 900 zł , podczas gdy Ferrari 296 Roadster kosztuje 2 029 500 zł . Różnica wynosi około 711 643 zł.
W spalaniu również widać różnice: Ferrari 296 Roadster zużywa 8,9 L/100km i jest tym samym widocznie oszczędniejszy niż McLaren Super Series Coupe, który spala 12,2 L/100km. To około 3,3 L/100km różnicy.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika Ferrari 296 Roadster ma lekko więcej mocy – 880 KM zamiast 750 KM. To różnica około 130 KM.
Oba modele przyspieszają niemal tak samo – 2,8 s od 0 do 100 km/h.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: McLaren Super Series Coupe ciągnie minimalnie mocniej – 800 Nm wobec 755 Nm. Różnica to około 45 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Oba samochody oferują miejsce dla 2 osób.
Pod względem masy własnej McLaren Super Series Coupe jest widocznie lżejszy – 1 389 kg wobec 1 760 kg. Różnica to około 371 kg.
McLaren Super Series Coupe prowadzi wyraźnie w ogólnym zestawieniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
McLaren Super Series Coupé to rasowe coupé, które łączy teatralne emocje z chirurgiczną precyzją prowadzenia — wsiadasz i od razu czujesz, że droga zmienia się w scenę. Dla kupujących to świetny sposób na spektakularny wizerunek i intensywne doznania z jazdy, choć trzeba pamiętać, że to wybór dla miłośników sportowego charakteru na co dzień.
szczegóły
Ferrari 296 Roadster to rasowy kabriolet, który łączy w sobie egzotyczne brzmienie i precyzję prowadzenia typową dla włoskiej manufaktury — otwierasz dach i nagle każdy podjazd staje się sceną, na której chcesz pokazać się światu. Dla kupującego, który szuka codziennej dawki adrenaliny bez rezygnacji z komfortu i stylu, to propozycja niemal idealna, choć portfel przypomni, że luksus ma swoje priorytety.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
1 317 900 zł
|
Cena
2 029 500 zł
|
|
Zużycie L/100km
12,2 L/100km
|
Zużycie L/100km
8,9 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
15 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
276 g/km
|
CO2
218 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Coupé
|
Typ nadwozia
Roadster
|
|
Miejsca siedzące
2
|
Miejsca siedzące
2
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 389 kg
|
Masa własna
1 760 kg
|
|
Pojemność bagażnika
210 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
2 161 mm
|
Szerokość
1 958 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
-
|
Ładowność
220 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna
|
Typ silnika
Hybryda plug-in
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
|
Moc KM
750 KM
|
Moc KM
880 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
800 Nm
|
Moment obrotowy
755 Nm
|
|
Liczba cylindrów
8
|
Liczba cylindrów
6
|
|
Moc kW
552 kW
|
Moc kW
648 kW
|
|
Pojemność silnika
3 994 cm3
|
Pojemność silnika
2 992 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2023
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
G
|
Klasa efektywności CO2
G
|
|
Marka
McLaren
|
Marka
Ferrari
|