VS

Mercedes C Class Sedan vs DS Automobiles N°8 porównanie

Porównaj moc (680 KM vs 375 KM), bagażnik i cenę (211 800 zł vs 253 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes C Class Sedan czy DS Automobiles N°8.

Mercedes C Class Sedan vs DS Automobiles N°8: najważniejsze różnice

Mercedes C Class Sedan

  • lekko tańszy
  • zdecydowanie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • widocznie lżejszy
szczegóły

DS Automobiles N°8

5 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie większy zasięg elektryczny
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

C Class Sedan

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Mercedes C Class Sedan jest lekko tańszy – jego cena zaczyna się od 211 800 zł , podczas gdy DS Automobiles N°8 kosztuje 253 500 zł . Różnica wynosi około 41 675 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego DS Automobiles N°8 wypada istotnie lepiej: osiąga do 749 km, czyli około 738 km więcej niż Mercedes C Class Sedan.

N°8

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Mercedes C Class Sedan ma zdecydowanie więcej mocy680 KM zamiast 375 KM. To różnica około 305 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes C Class Sedan jest istotnie szybszy – 3,4 s wobec 5,4 s. Różnica wynosi około 2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes C Class Sedan ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 1 020 Nm wobec 509 Nm. Różnica to około 511 Nm.

C Class Sedan

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Mercedes C Class Sedan jest widocznie lżejszy – 1 695 kg wobec 2 132 kg. Różnica to około 437 kg.

Pod względem pojemności bagażnika DS Automobiles N°8 oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 621 L wobec 455 L. To różnica około 166 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes C Class Sedan wypada ledwo lepiej – 570 kg wobec 520 kg. Różnica to około 50 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes C Class Sedan wykazuje drobne, ale wyraźne zalety w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 211 800 zł
C Class Sedan

Mercedes C Class Sedan

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 183 - 680 KM
  • Zużycie L/100km : 4,5 - 9 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 11 km
Mercedes C Class Sedan
DS Automobiles N°8

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes C Class Sedan

Mercedes Klasy C w wersji sedan to elegancja w stonowanym wydaniu — smukła sylwetka i dopracowane wnętrze dają poczucie klasy, nie krzycząc o tym na każdym skrzyżowaniu. To auto dla tych, którzy cenią komfort i prestiż na co dzień — solidny towarzysz zarówno w miejskim zgiełku, jak i podczas spokojnych wypadów poza miasto.

szczegóły

DS Automobiles N°8

DS 8 to francuska limuzyna, która stawia na elegancję i komfort zamiast krzykliwej ekstrawagancji. W środku czuć dbałość o detale i odrobinę luksusu, więc jeśli szukasz samochodu z charakterem i wygodą na długie trasy, warto mu się przyjrzeć bliżej.

szczegóły
Mercedes C Class Sedan
DS Automobiles N°8

Koszty i Zużycie

Cena
211 800 - 529 700 zł
Cena
253 500 - 329 500 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,7 - 17,4 kWh/100km
Zasięg elektryczny
11 km
Zasięg elektryczny
550 - 749 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
119 - 205 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 695 - 2 165 kg
Masa własna
2 132 - 2 289 kg
Pojemność bagażnika
455 L
Pojemność bagażnika
581 - 621 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 820 - 1 900 mm
Szerokość
1 920 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
485 - 570 kg
Ładowność
508 - 520 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
183 - 680 KM
Moc KM
258 - 375 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,4 - 8,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 7,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 1 020 Nm
Moment obrotowy
343 - 509 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
135 - 500 kW
Moc kW
190 - 276 kW
Pojemność silnika
1 496 - 1 999 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E, D, G
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Mercedes-Benz
Marka
DS Automobiles
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.