VS

Mercedes CLE Convertible vs Maserati GranTurismo porównanie

Porównaj moc (472 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (272 700 zł vs 695 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes CLE Convertible czy Maserati GranTurismo.

Mercedes CLE Convertible vs Maserati GranTurismo: najważniejsze różnice

Mercedes CLE Convertible

  • istotnie tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

Maserati GranTurismo

3,3 (1 Opinie)
oceń
  • nieco większa moc
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

CLE Convertible

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Mercedes CLE Convertible jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 272 700 zł , podczas gdy Maserati GranTurismo kosztuje 695 900 zł . Różnica wynosi około 423 163 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mercedes CLE Convertible zużywa 4,9 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Maserati GranTurismo, który spala 10 L/100km. To około 5,1 L/100km różnicy.

GranTurismo

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Maserati GranTurismo ma nieco więcej mocy550 KM zamiast 472 KM. To różnica około 78 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati GranTurismo jest odczuwalnie szybszy – 3,5 s wobec 4,4 s. Różnica wynosi około 0,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati GranTurismo ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 650 Nm wobec 560 Nm. Różnica to około 90 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 4 osób.

Pod względem masy własnej Maserati GranTurismo jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 795 kg wobec 1 925 kg. Różnica to około 130 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes CLE Convertible oferuje trochę więcej miejsca – 385 L wobec 310 L. To różnica około 75 L litrów.

Pod względem ładowności Maserati GranTurismo wypada nieco lepiej – 500 kg wobec 435 kg. Różnica to około 65 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes CLE Convertible jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 272 700 zł
CLE Convertible

Mercedes CLE Convertible

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 193 - 472 KM
  • Zużycie L/100km : 4,9 - 9,6 L/100km
Mercedes CLE Convertible
Maserati GranTurismo

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes CLE Convertible

Mercedes CLE kabriolet to samochód, który łączy elegancję limuzyny z wolnością otwartego dachu — stylowy i pewny siebie, przyciąga spojrzenia na każdym skrzyżowaniu. Wnętrze stawia na komfort i dyskretne technologie, a prowadzenie daje tyle radości, że weekendy nagle stają się zaplanowanymi przygodami.

szczegóły

Maserati GranTurismo

Maserati GranTurismo to samochód, który wygląda jak rzeźba w ruchu i brzmi niczym opera odgrywana na otwartym odcinku drogi. Wnętrze rozpieszcza luksusem, a temperament auta sprawia, że każda przejażdżka staje się wydarzeniem — idealny wybór dla tych, którzy wolą przyciągać spojrzenia niż oszczędzać na emocjach.

szczegóły
Mercedes CLE Convertible
Maserati GranTurismo

Koszty i Zużycie

Cena
272 700 - 559 800 zł
Cena
695 900 - 873 800 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 9,6 L/100km
Zużycie L/100km
10 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
128 - 218 g/km
CO2
226 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
66 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kabriolet
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
4
Drzwi
2
Drzwi
-
Masa własna
1 925 - 2 110 kg
Masa własna
1 795 kg
Pojemność bagażnika
375 - 385 L
Pojemność bagażnika
310 L
Długość
4 850 - 4 853 mm
Długość
-
Szerokość
1 861 mm
Szerokość
1 957 mm
Wysokość
1 424 - 1 435 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
380 - 435 kg
Ładowność
500 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
193 - 472 KM
Moc KM
490 - 550 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,4 - 9,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,5 - 3,9 s
Maksymalna prędkość
220 - 250 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 560 Nm
Moment obrotowy
600 - 650 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
6
Moc kW
142 - 347 kW
Moc kW
361 - 404 kW
Pojemność silnika
1 993 - 2 999 cm3
Pojemność silnika
2 992 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
G, E, F, D
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.