VS

Mercedes CLE Coupe vs Maserati Grecale porównanie

Porównaj moc (313 KM vs 530 KM), bagażnik i cenę (306 300 zł vs 366 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes CLE Coupe czy Maserati Grecale.

Mercedes CLE Coupe vs Maserati Grecale: najważniejsze różnice

Mercedes CLE Coupe

5 (1 Opinie)
oceń
  • w niewielkim stopniu tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
szczegóły

Maserati Grecale

5 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • nieco lżejszy
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

CLE Coupe

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Mercedes CLE Coupe jest w niewielkim stopniu tańszy – jego cena zaczyna się od 306 300 zł , podczas gdy Maserati Grecale kosztuje 366 900 zł . Różnica wynosi około 60 525 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mercedes CLE Coupe zużywa 2,2 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Maserati Grecale, który spala 8,8 L/100km. To około 6,6 L/100km różnicy.

Grecale

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Maserati Grecale ma znacznie więcej mocy530 KM zamiast 313 KM. To różnica około 217 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati Grecale jest istotnie szybszy – 3,8 s wobec 6,3 s. Różnica wynosi około 2,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati Grecale ciągnie nieco mocniej – 620 Nm wobec 550 Nm. Różnica to około 70 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Maserati Grecale oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Maserati Grecale jest nieco lżejszy – 1 870 kg wobec 2 175 kg. Różnica to około 305 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Maserati Grecale oferuje istotnie więcej miejsca – 535 L wobec 290 L. To różnica około 245 L litrów.

Pod względem ładowności Maserati Grecale wypada zdecydowanie lepiej – 690 kg wobec 405 kg. Różnica to około 285 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes CLE Coupe jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 306 300 zł
CLE Coupe

Mercedes CLE Coupe

  • Typ silnika : Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 313 KM
  • Zużycie L/100km : 2,2 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 113 km
Mercedes CLE Coupe
Maserati Grecale

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes CLE Coupe

Mercedes CLE Coupé to elegancki most między klasycznym coupe a luksusowym grand tourerem, który imponuje stylem i jakością wykonania. Dla tych, którzy chcą wyglądać świetnie na drodze bez rezygnacji z komfortu, to propozycja łącząca prestiż z codzienną użytecznością — trochę jak dobrze skrojony garnitur, który nie krępuje ruchów.

szczegóły

Maserati Grecale

Maserati Grecale to kompaktowy SUV, który łączy elegancję włoskiego designu z charakterem gran turismo — każdy odpalony ryk silnika przypomina, że tu chodzi o emocje, a nie tylko dotarcie z punktu A do B. W kabinie czuć luksus i praktyczność na co dzień, więc to propozycja dla kierowcy, który chce się wyróżniać, nie rezygnując z komfortu i użyteczności.

szczegóły
Mercedes CLE Coupe
Maserati Grecale

Koszty i Zużycie

Cena
306 300 - 333 500 zł
Cena
366 900 - 550 700 zł
Zużycie L/100km
2,2 L/100km
Zużycie L/100km
8,8 - 11,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
113 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
49 g/km
CO2
199 - 254 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 175 kg
Masa własna
1 870 - 2 027 kg
Pojemność bagażnika
290 L
Pojemność bagażnika
535 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 861 mm
Szerokość
1 948 - 1 979 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
405 kg
Ładowność
643 - 690 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
313 KM
Moc KM
301 - 530 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 5,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
550 Nm
Moment obrotowy
450 - 620 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4 - 6
Moc kW
230 kW
Moc kW
221 - 390 kW
Pojemność silnika
1 999 cm3
Pojemność silnika
1 995 - 3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.