VS

Mercedes CLE Coupe vs Maserati MC20 Roadster porównanie

Porównaj moc (313 KM vs 630 KM), bagażnik i cenę (306 300 zł vs 1 207 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes CLE Coupe czy Maserati MC20 Roadster.

Mercedes CLE Coupe vs Maserati MC20 Roadster: najważniejsze różnice

Mercedes CLE Coupe

5 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Maserati MC20 Roadster

  • zdecydowanie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

CLE Coupe

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Mercedes CLE Coupe jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 306 300 zł , podczas gdy Maserati MC20 Roadster kosztuje 1 207 200 zł . Różnica wynosi około 900 892 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mercedes CLE Coupe zużywa 2,2 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Maserati MC20 Roadster, który spala 11,7 L/100km. To około 9,5 L/100km różnicy.

MC20 Roadster

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Maserati MC20 Roadster ma zdecydowanie więcej mocy630 KM zamiast 313 KM. To różnica około 317 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati MC20 Roadster jest wyraźnie bardziej szybszy – 2,9 s wobec 6,3 s. Różnica wynosi około 3,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati MC20 Roadster ciągnie widocznie mocniej – 730 Nm wobec 550 Nm. Różnica to około 180 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Mercedes CLE Coupe oferuje więcej miejsc siedzących – 4 wobec 2.

Pod względem masy własnej Maserati MC20 Roadster jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 534 kg wobec 2 175 kg. Różnica to około 641 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes CLE Coupe oferuje istotnie więcej miejsca – 290 L wobec 100 L. To różnica około 190 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes CLE Coupe wypada zauważalnie lepiej – 405 kg wobec 256 kg. Różnica to około 149 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes CLE Coupe nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 306 300 zł
CLE Coupe

Mercedes CLE Coupe

  • Typ silnika Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła
  • Moc KM 313 KM
  • Zużycie L/100km 2,2 L/100km
  • Zasięg elektryczny 113 km
Mercedes CLE Coupe
Maserati MC20 Roadster

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes CLE Coupe

Mercedes CLE Coupé to elegancki most między klasycznym coupe a luksusowym grand tourerem, który imponuje stylem i jakością wykonania. Dla tych, którzy chcą wyglądać świetnie na drodze bez rezygnacji z komfortu, to propozycja łącząca prestiż z codzienną użytecznością — trochę jak dobrze skrojony garnitur, który nie krępuje ruchów.

szczegóły

Maserati MC20 Roadster

Maserati MC20 Roadster to rasowy, włoski kabriolet, który od pierwszego spojrzenia imponuje rzeźbioną sylwetką i sugestywnym brzmieniem, zapraszając do dynamicznej jazdy. Wnętrze łączy luksus z minimalistyczną sportowością, a prowadzenie daje prawdziwą radość — idealny wybór dla tych, którzy chcą ekskluzywnego roadstera z pazurem, choć trzeba liczyć się z odpowiednią inwestycją.

szczegóły
Mercedes CLE Coupe
Maserati MC20 Roadster

Koszty i Zużycie

Cena
306 300 - 333 500 zł
Cena
1 207 200 zł
Zużycie L/100km
2,2 L/100km
Zużycie L/100km
11,7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
113 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
49 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
60 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
Roadster
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
2 175 kg
Masa własna
1 534 kg
Pojemność bagażnika
290 L
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
-
Długość
4 669 mm
Szerokość
1 861 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 224 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
405 kg
Ładowność
256 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
313 KM
Moc KM
630 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
320 km/h
Moment obrotowy
550 Nm
Moment obrotowy
730 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
6
Moc kW
230 kW
Moc kW
463 kW
Pojemność silnika
1 999 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.