VS

Mercedes GLE vs Bentley Flying Spur porównanie

Porównaj moc (634 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (699 500 zł vs 926 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes GLE czy Bentley Flying Spur.

Mercedes GLE vs Bentley Flying Spur: najważniejsze różnice

Mercedes GLE

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • widocznie tańszy
  • trochę większa moc
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • niewiele szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Bentley Flying Spur

  • lekko bardziej oszczędny
  • ledwo lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

GLE

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Mercedes GLE jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 699 500 zł , podczas gdy Bentley Flying Spur kosztuje 926 900 zł . Różnica wynosi około 227 400 zł.

W spalaniu również widać różnice: Bentley Flying Spur zużywa 3,3 L/100km i jest tym samym lekko oszczędniejszy niż Mercedes GLE, który spala 3,8 L/100km. To około 0,5 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Mercedes GLE wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 92 km, czyli około 51 km więcej niż Bentley Flying Spur.

Flying Spur

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Mercedes GLE ma trochę więcej mocy634 KM zamiast 550 KM. To różnica około 84 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes GLE jest niewiele szybszy – 3,9 s wobec 4,1 s. Różnica wynosi około 0,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes GLE ciągnie niewiele mocniej – 850 Nm wobec 770 Nm. Różnica to około 80 Nm.

GLE

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Mercedes GLE oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Bentley Flying Spur jest ledwo lżejszy – 2 330 kg wobec 2 375 kg. Różnica to około 45 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes GLE oferuje wyraźnie więcej miejsca – 655 L wobec 420 L. To różnica około 235 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes GLE wypada minimalnie lepiej – 675 kg wobec 650 kg. Różnica to około 25 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes GLE dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 699 500 zł
GLE

Mercedes GLE

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 457 - 634 KM
  • Zużycie L/100km : 3,8 - 12,5 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 89 - 92 km
Mercedes GLE
Bentley Flying Spur

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes GLE

Mercedes GLE to luksusowy SUV, który łączy elegancję limuzyny z praktycznością większego auta — we wnętrzu czuć jakość i niemiecką dbałość o detale, a prowadzenie jest komfortowe i pewne. Dla kupujących, którzy chcą auta reprezentacyjnego, wygodnego na długie trasy i z odrobiną prestiżu, GLE to rozsądny wybór, który nie krzyczy o sobie, lecz sprawia, że uśmiech łatwiej pojawia się za kierownicą.

szczegóły

Bentley Flying Spur

Bentley Flying Spur to limuzyna, która łączy wyrafinowaną elegancję z wyraźnym charakterem, a wnętrze szyte na miarę otula pasażerów miękkością i prestiżem. To auto dla tych, którzy chcą być przewożeni jak VIP, ale jednocześnie cenią radość z jazdy — z brytyjskim wdziękiem i odrobiną sportowego temperamentu.

szczegóły
Mercedes GLE
Bentley Flying Spur

Koszty i Zużycie

Cena
699 500 - 901 200 zł
Cena
926 900 - 954 600 zł
Zużycie L/100km
3,8 - 12,5 L/100km
Zużycie L/100km
3,3 - 12,7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
89 - 92 km
Zasięg elektryczny
41 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
18 kWh
CO2
86 - 284 g/km
CO2
75 - 288 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
80 - 90 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
4
Masa własna
2 375 - 2 800 kg
Masa własna
2 330 - 2 505 kg
Pojemność bagażnika
490 - 655 L
Pojemność bagażnika
420 L
Długość
-
Długość
5 316 mm
Szerokość
1 947 mm
Szerokość
2 013 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 483 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
470 - 675 kg
Ładowność
525 - 650 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Hybryda plug-in, Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
457 - 634 KM
Moc KM
544 - 550 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,9 - 5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 - 4,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
285 - 318 km/h
Moment obrotowy
520 - 850 Nm
Moment obrotowy
750 - 770 Nm
Liczba cylindrów
6 - 8
Liczba cylindrów
6 - 8
Moc kW
336 - 466 kW
Moc kW
400 - 404 kW
Pojemność silnika
2 999 - 3 982 cm3
Pojemność silnika
2 894 - 3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 021 - 2 022
Klasa efektywności CO2
G, B
Klasa efektywności CO2
B, G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Bentley
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.