VS

Mercedes SL Class vs Maxus Deliver 7 porównanie

Porównaj moc (816 KM vs 204 KM), bagażnik i cenę (577 600 zł vs 156 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes SL Class czy Maxus Deliver 7.

Mercedes SL Class vs Maxus Deliver 7: najważniejsze różnice

Mercedes SL Class

  • zdecydowanie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

Maxus Deliver 7

  • znacznie tańszy
  • trochę bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej większy zasięg elektryczny
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

SL Class

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Maxus Deliver 7 jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 156 800 zł , podczas gdy Mercedes SL Class kosztuje 577 600 zł . Różnica wynosi około 420 840 zł.

W spalaniu również widać różnice: Maxus Deliver 7 zużywa 8 L/100km i jest tym samym trochę oszczędniejszy niż Mercedes SL Class, który spala 9 L/100km. To około 1 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Maxus Deliver 7 wypada wyraźnie bardziej lepiej: osiąga do 370 km, czyli około 358 km więcej niż Mercedes SL Class.

Deliver 7

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Mercedes SL Class ma zdecydowanie więcej mocy816 KM zamiast 204 KM. To różnica około 612 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes SL Class jest istotnie szybszy – 2,9 s wobec 11,4 s. Różnica wynosi około 8,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes SL Class ciągnie zdecydowanie mocniej – 1 420 Nm wobec 375 Nm. Różnica to około 1 045 Nm.

SL Class

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Mercedes SL Class oferuje więcej miejsc siedzących – 4 wobec 3.

Pod względem masy własnej Mercedes SL Class jest wyraźnie lżejszy – 1 810 kg wobec 2 360 kg. Różnica to około 550 kg.

Pod względem ładowności Maxus Deliver 7 wypada wyraźnie bardziej lepiej – 1 140 kg wobec 375 kg. Różnica to około 765 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes SL Class przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 577 600 zł
SL Class

Mercedes SL Class

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 381 - 816 KM
  • Zużycie L/100km : 9 - 13,6 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 12 km
Mercedes SL Class
Maxus Deliver 7

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes SL Class

Mercedes SL to luksusowy roadster, który łączy wyrafinowaną elegancję z sportowym charakterem, kusząc otwartą jazdą i klasą godną salonu. Za kierownicą czuć rasowe prowadzenie i komfort na dłuższe trasy, a jego wygląd zawsze zbiera spojrzenia — idealny wybór dla tych, którzy chcą jeździć z rozmachem, lecz bez krzykliwych gestów.

szczegóły

Maxus Deliver 7

Maxus Deliver 7 to nowoczesna dostawcza maszyna, która sprytnie łączy praktyczność codziennej pracy z wygodą kierowcy, tak że długie trasy przestają być karą. Dla przedsiębiorcy szukającego niezawodnego partnera do miasta i w trasie Deliver 7 oferuje rozsądne koszty eksploatacji, solidne wrażenie i odrobinę stylu więcej niż przeciętny furgon — warto go wpisać na krótką listę kandydatów.

szczegóły
Mercedes SL Class
Maxus Deliver 7

Koszty i Zużycie

Cena
577 600 - 1 123 900 zł
Cena
156 800 - 256 100 zł
Zużycie L/100km
9 - 13,6 L/100km
Zużycie L/100km
8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
26,9 - 28,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
12 km
Zasięg elektryczny
310 - 370 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
206 - 309 g/km
CO2
0 - 211 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Roadster
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
3
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 810 - 2 195 kg
Masa własna
2 360 - 2 520 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 915 mm
Szerokość
2 030 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
145 - 375 kg
Ładowność
980 - 1 140 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny, Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
381 - 816 KM
Moc KM
148 - 204 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 - 4,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,4 - 11,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
480 - 1 420 Nm
Moment obrotowy
330 - 375 Nm
Liczba cylindrów
4 - 8
Liczba cylindrów
4
Moc kW
280 - 600 kW
Moc kW
108 - 150 kW
Pojemność silnika
1 991 - 3 982 cm3
Pojemność silnika
1 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
A, G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Maxus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.