VS

Nissan X-Trail vs McLaren Super Series Roadster porównanie

Porównaj moc (213 KM vs 750 KM), bagażnik i cenę (175 100 zł vs 1 405 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Nissan X-Trail czy McLaren Super Series Roadster.

Nissan X-Trail vs McLaren Super Series Roadster: najważniejsze różnice

Nissan X-Trail

4,6 (5 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

McLaren Super Series Roadster

  • zdecydowanie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • nieco lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X-Trail

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Nissan X-Trail jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 175 100 zł , podczas gdy McLaren Super Series Roadster kosztuje 1 405 700 zł . Różnica wynosi około 1 230 659 zł.

W spalaniu również widać różnice: Nissan X-Trail zużywa 5,7 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż McLaren Super Series Roadster, który spala 12,2 L/100km. To około 6,5 L/100km różnicy.

X-Trail

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika McLaren Super Series Roadster ma zdecydowanie więcej mocy750 KM zamiast 213 KM. To różnica około 537 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h McLaren Super Series Roadster jest znacznie szybszy – 2,8 s wobec 7 s. Różnica wynosi około 4,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: McLaren Super Series Roadster ciągnie widocznie mocniej – 800 Nm wobec 525 Nm. Różnica to około 275 Nm.

X-Trail

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Nissan X-Trail oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 2.

Pod względem masy własnej McLaren Super Series Roadster jest nieco lżejszy – 1 438 kg wobec 1 668 kg. Różnica to około 230 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Nissan X-Trail oferuje znacznie więcej miejsca – 585 L wobec 58 L. To różnica około 527 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Nissan X-Trail wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 175 100 zł
X-Trail

Nissan X-Trail

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 163 - 213 KM
  • Zużycie L/100km : 5,7 - 6,9 L/100km
Nissan X-Trail
McLaren Super Series Roadster

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail to praktyczny i wygodny SUV dla rodziny, który stawia na komfort i funkcjonalność zamiast krzykliwej ekstrawagancji. Jeśli szukasz auta, które nie będzie gwiazdą pokazu, za to świetnie sprawdzi się na dłuższych trasach i w codziennym użytkowaniu, X-Trail trafi w sedno.

szczegóły

McLaren Super Series Roadster

McLaren Super Series Roadster to bezkompromisowy roadster, który łączy ekstremalną wydajność z lekką konstrukcją i teatralnym stylem — masz wrażenie, że każdy zakręt to premiera. Dla kupującego to propozycja dla tych, którzy chcą maksymalnych emocji na drodze i samochodu, który przyciąga spojrzenia; jeśli priorytetem jest codzienny komfort, lepiej rozważyć coś innego.

szczegóły
Nissan X-Trail
McLaren Super Series Roadster

Koszty i Zużycie

Cena
175 100 - 258 900 zł
Cena
1 405 700 zł
Zużycie L/100km
5,7 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
12,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
131 - 161 g/km
CO2
276 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Roadster
Miejsca siedzące
5 - 7
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 668 - 1 961 kg
Masa własna
1 438 kg
Pojemność bagażnika
177 - 585 L
Pojemność bagażnika
58 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 840 mm
Szerokość
2 161 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
432 - 574 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
163 - 213 KM
Moc KM
750 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7 - 9,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
300 - 525 Nm
Moment obrotowy
800 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
8
Moc kW
120 - 157 kW
Moc kW
552 kW
Pojemność silnika
1 497 cm3
Pojemność silnika
3 994 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
F, D, E
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Nissan
Marka
McLaren
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.