VS

Nissan X-Trail vs MG MGS9 porównanie

Porównaj moc (213 KM vs 299 KM), bagażnik i cenę (175 100 zł vs 197 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Nissan X-Trail czy MG MGS9.

Nissan X-Trail vs MG MGS9: najważniejsze różnice

Nissan X-Trail

4,6 (5 Opinie)
oceń
  • lekko tańszy
  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie lżejszy
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

MG MGS9

  • zauważalnie większa moc
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X-Trail

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Nissan X-Trail jest lekko tańszy – jego cena zaczyna się od 175 100 zł , podczas gdy MG MGS9 kosztuje 197 600 zł . Różnica wynosi około 22 579 zł.

W spalaniu również widać różnice: MG MGS9 zużywa 2,4 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Nissan X-Trail, który spala 5,7 L/100km. To około 3,3 L/100km różnicy.

X-Trail

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika MG MGS9 ma zauważalnie więcej mocy299 KM zamiast 213 KM. To różnica około 86 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Nissan X-Trail jest zauważalnie szybszy – 7 s wobec 9,6 s. Różnica wynosi około 2,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Nissan X-Trail ciągnie zauważalnie mocniej – 525 Nm wobec 390 Nm. Różnica to około 135 Nm.

X-Trail

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 7 osób.

Pod względem masy własnej Nissan X-Trail jest odczuwalnie lżejszy – 1 668 kg wobec 2 160 kg. Różnica to około 492 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Nissan X-Trail oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 585 L wobec 332 L. To różnica około 253 L litrów.

Pod względem ładowności Nissan X-Trail wypada minimalnie lepiej – 574 kg wobec 557 kg. Różnica to około 17 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG MGS9 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 197 600 zł
default

MG MGS9

  • Typ silnika : Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 299 KM
  • Zużycie L/100km : 2,4 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 100 km
Nissan X-Trail
MG MGS9

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail to praktyczny i wygodny SUV dla rodziny, który stawia na komfort i funkcjonalność zamiast krzykliwej ekstrawagancji. Jeśli szukasz auta, które nie będzie gwiazdą pokazu, za to świetnie sprawdzi się na dłuższych trasach i w codziennym użytkowaniu, X-Trail trafi w sedno.

szczegóły

MG MGS9

MG MGS9 to samochód, który łączy odważny design z praktycznym, dobrze wykończonym wnętrzem, dając poczucie komfortu na co dzień. Dla kierowcy szukającego stylu i funkcjonalności w jednym, MGS9 może być trafnym wyborem.

szczegóły
Nissan X-Trail
MG MGS9

Koszty i Zużycie

Cena
175 100 - 258 900 zł
Cena
197 600 - 214 300 zł
Zużycie L/100km
5,7 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
2,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
100 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
131 - 161 g/km
CO2
54 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5 - 7
Miejsca siedzące
7
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 668 - 1 961 kg
Masa własna
2 160 kg
Pojemność bagażnika
177 - 585 L
Pojemność bagażnika
332 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 840 mm
Szerokość
1 967 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
432 - 574 kg
Ładowność
557 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
163 - 213 KM
Moc KM
299 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7 - 9,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
300 - 525 Nm
Moment obrotowy
390 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
4
Moc kW
120 - 157 kW
Moc kW
220 kW
Pojemność silnika
1 497 cm3
Pojemność silnika
1 496 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
F, D, E
Klasa efektywności CO2
B
Marka
Nissan
Marka
MG
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.