VS

Polestar 3 vs Hongqi E-HS9 porównanie

Porównaj moc (517 KM vs 551 KM), bagażnik i cenę (345 200 zł vs 351 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Polestar 3 czy Hongqi E-HS9.

Polestar 3 vs Hongqi E-HS9: najważniejsze różnice

Polestar 3

4,9 (1 Opinie)
oceń
  • minimalnie tańszy
  • nieco bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • prawie niezauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo lżejszy
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Hongqi E-HS9

  • niewiele większa moc
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

3

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Polestar 3 jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 345 200 zł , podczas gdy Hongqi E-HS9 kosztuje 351 400 zł . Różnica wynosi około 6 172 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Polestar 3: z wynikiem 17,6 kWh/100km jest nieco bardziej wydajny niż Hongqi E-HS9, który zużywa 19,4 kWh/100km. Różnica to około 1,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Polestar 3 wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 706 km, czyli około 191 km więcej niż Hongqi E-HS9.

E-HS9

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Hongqi E-HS9 ma niewiele więcej mocy551 KM zamiast 517 KM. To różnica około 34 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Polestar 3 jest prawie niezauważalnie szybszy – 4,7 s wobec 4,9 s. Różnica wynosi około 0,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Polestar 3 ciągnie widocznie mocniej – 910 Nm wobec 670 Nm. Różnica to około 240 Nm.

3

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Hongqi E-HS9 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Polestar 3 jest ledwo lżejszy – 2 575 kg wobec 2 705 kg. Różnica to około 130 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Polestar 3 oferuje istotnie więcej miejsca – 484 L wobec 0 L. To różnica około 484 L litrów.

Pod względem ładowności Polestar 3 wypada minimalnie lepiej – 496 kg wobec 475 kg. Różnica to około 21 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Polestar 3 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 345 200 zł
3

Polestar 3

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 299 - 517 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,6 - 21,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 567 - 706 km
Polestar 3
Hongqi E-HS9

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Polestar 3

Polestar 3 to elegancki, elektryczny SUV, który łączy skandynawską estetykę z pewnym, dynamicznym charakterem jazdy — robi wrażenie zarówno na drodze, jak i na parkingu. Wnętrze kusi jakością materiałów i intuicyjną ergonomią, a nowoczesne systemy wspomagające sprawiają, że codzienne dojazdy stają się mniej stresujące; to dobry wybór dla kierowców, którzy chcą komfortu i stylu bez zbędnego blichtru.

szczegóły

Hongqi E-HS9

Hongqi E-HS9 to flagowy chiński SUV, który imponuje rozmachem sylwetki i luksusowym wykończeniem wnętrza. Dla kupującego szukającego alternatywy dla europejskich marek to ciekawa propozycja — oferuje aurę prestiżu i nowoczesne rozwiązania, a przy tym sporo charakteru i teatralnego sznytu.

szczegóły
Polestar 3
Hongqi E-HS9

Koszty i Zużycie

Cena
345 200 - 405 000 zł
Cena
351 400 - 452 400 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,6 - 21,9 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
19,4 kWh/100km
Zasięg elektryczny
567 - 706 km
Zasięg elektryczny
465 - 515 km
Pojemność baterii
107 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
6 - 7
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
2 575 - 2 584 kg
Masa własna
2 705 - 2 777 kg
Pojemność bagażnika
484 L
Pojemność bagażnika
0 L
Długość
4 900 mm
Długość
-
Szerokość
1 935 mm
Szerokość
2 010 mm
Wysokość
1 614 - 1 618 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 411 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
285 - 496 kg
Ładowność
455 - 475 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
299 - 517 KM
Moc KM
551 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,7 - 7,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 s
Maksymalna prędkość
180 - 210 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
490 - 910 Nm
Moment obrotowy
670 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
220 - 380 kW
Moc kW
405 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Polestar
Marka
Hongqi
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.