VS

Renault Express vs VW Touareg porównanie

Porównaj moc (102 KM vs 462 KM), bagażnik i cenę (87 800 zł vs 329 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Express czy VW Touareg.

Renault Express vs VW Touareg: najważniejsze różnice

Renault Express

5 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • lekko bardziej oszczędny
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

VW Touareg

4,9 (4 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Express

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Renault Express jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 87 800 zł , podczas gdy VW Touareg kosztuje 329 600 zł . Różnica wynosi około 241 805 zł.

W spalaniu również widać różnice: Renault Express zużywa 4,6 L/100km i jest tym samym lekko oszczędniejszy niż VW Touareg, który spala 5,2 L/100km. To około 0,6 L/100km różnicy.

Touareg

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika VW Touareg ma znacznie więcej mocy462 KM zamiast 102 KM. To różnica około 360 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Touareg jest wyraźnie bardziej szybszy – 5,1 s wobec 11,9 s. Różnica wynosi około 6,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW Touareg ciągnie znacznie mocniej – 700 Nm wobec 240 Nm. Różnica to około 460 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: VW Touareg oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Renault Express jest zdecydowanie lżejszy – 1 296 kg wobec 2 059 kg. Różnica to około 763 kg.

Pod względem ładowności VW Touareg wypada ledwo lepiej – 751 kg wobec 700 kg. Różnica to około 51 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Touareg jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 329 600 zł
Touareg

VW Touareg

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda plug-in, Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 231 - 462 KM
  • Zużycie L/100km : 5,2 - 10,5 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 47 - 49 km
Renault Express
VW Touareg

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Express

Renault Express to praktyczny i prostolinijny van, który nie udaje luksusowego kombivana — robi swoje bez zbędnego rozgłosu i z myślą o codziennej pracy. Dla małego przedsiębiorcy czy rodziny potrzebującej dużo miejsca to rozsądny wybór: prosty, oszczędny i wystarczająco wygodny, żeby przeżyć w nim każdy dzień roboczy z uśmiechem.

szczegóły

VW Touareg

Touareg to solidny i elegancki SUV, który łączy komfort limuzyny z uniwersalnością auta terenowego. Wnętrze robi wrażenie jakością materiałów i przemyślanym układem, a prowadzenie potrafi zaskoczyć zwinnością tam, gdzie inne duże auta tylko dywagują.

szczegóły
Renault Express
VW Touareg

Koszty i Zużycie

Cena
87 800 - 99 800 zł
Cena
329 600 - 452 500 zł
Zużycie L/100km
4,6 - 6,6 L/100km
Zużycie L/100km
5,2 - 10,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
47 - 49 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
121 - 149 g/km
CO2
119 - 239 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
50 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Van
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
5
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
1 296 - 1 390 kg
Masa własna
2 059 - 2 470 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
665 - 810 L
Długość
4 393 mm
Długość
-
Szerokość
1 775 mm
Szerokość
1 984 mm
Wysokość
1 811 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
3 300 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
575 - 700 kg
Ładowność
550 - 751 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel, Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in, Diesel
Skrzynia biegów
Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
75 - 102 KM
Moc KM
231 - 462 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,9 - 16,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,1 - 7,7 s
Maksymalna prędkość
100 - 167 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
200 - 240 Nm
Moment obrotowy
450 - 700 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
6
Moc kW
55 - 75 kW
Moc kW
170 - 340 kW
Pojemność silnika
1 332 - 1 461 cm3
Pojemność silnika
2 967 - 2 995 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2021
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
D, E
Klasa efektywności CO2
G, D
Marka
Renault
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.