VS

Renault Kangoo Compact Van vs Toyota Proace City Compact Van porównanie

Porównaj moc (122 KM vs 136 KM), bagażnik i cenę (129 000 zł vs 114 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Kangoo Compact Van czy Toyota Proace City Compact Van.

Renault Kangoo Compact Van vs Toyota Proace City Compact Van: najważniejsze różnice

Renault Kangoo Compact Van

szczegóły

Toyota Proace City Compact Van

  • lekko tańszy
  • trochę większa moc
  • ledwo bardziej oszczędny
  • nieco bardziej oszczędny
  • lekko większy zasięg elektryczny
  • trochę szybszy od 0 do 100 km/h
  • widocznie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Kangoo Compact Van

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Toyota Proace City Compact Van jest lekko tańszy – jego cena zaczyna się od 114 600 zł , podczas gdy Renault Kangoo Compact Van kosztuje 129 000 zł . Różnica wynosi około 14 452 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota Proace City Compact Van zużywa 5,2 L/100km i jest tym samym ledwo oszczędniejszy niż Renault Kangoo Compact Van, który spala 5,3 L/100km. To około 0,1 L/100km różnicy.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Toyota Proace City Compact Van: z wynikiem 18,5 kWh/100km jest nieco bardziej wydajny niż Renault Kangoo Compact Van, który zużywa 20,5 kWh/100km. Różnica to około 2 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota Proace City Compact Van wypada lekko lepiej: osiąga do 337 km, czyli około 53 km więcej niż Renault Kangoo Compact Van.

Proace City Compact Van

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Toyota Proace City Compact Van ma trochę więcej mocy136 KM zamiast 122 KM. To różnica około 14 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota Proace City Compact Van jest trochę szybszy – 11,1 s wobec 12,3 s. Różnica wynosi około 1,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace City Compact Van ciągnie niewiele mocniej – 300 Nm wobec 270 Nm. Różnica to około 30 Nm.

Kangoo Compact Van

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Toyota Proace City Compact Van jest widocznie lżejszy – 1 358 kg wobec 1 639 kg. Różnica to około 281 kg.

Pod względem ładowności Toyota Proace City Compact Van wypada niewiele lepiej – 921 kg wobec 901 kg. Różnica to około 20 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota Proace City Compact Van nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 114 600 zł
Proace City Compact Van

Toyota Proace City Compact Van

  • Typ silnika : Elektryczny, Benzyna, Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 102 - 136 KM
  • Zużycie L/100km : 5,2 - 6,6 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 18,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 337 km
Renault Kangoo Compact Van
Toyota Proace City Compact Van

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Kangoo Compact Van

Renault Kangoo to praktyczny furgon, który w miejskim labiryncie zachowuje się jak wierny pomocnik — pojemny, zwrotny i bez zbędnych fanaberii. Przemyślane wnętrze i solidna konstrukcja sprawiają, że to rozsądny wybór dla rzemieślników i małych firm, które cenią funkcjonalność ponad pokazówkę.

szczegóły

Toyota Proace City Compact Van

Toyota Proace City to praktyczny i zwrotny van stworzony do miejskiego trudu — pomieści sprzęt, nie zajmując przy tym połowy chodnika. W kabinie jest prosto, solidnie i bez niepotrzebnego przepychu, a jeżeli szukasz niezawodnego auta do pracy, które nie robi scen, to ten model ma to wszystko w schludnej formie.

szczegóły
Renault Kangoo Compact Van
Toyota Proace City Compact Van

Koszty i Zużycie

Cena
129 000 - 189 400 zł
Cena
114 600 - 191 000 zł
Zużycie L/100km
5,3 - 5,5 L/100km
Zużycie L/100km
5,2 - 6,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
20,5 - 20,6 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
18,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
279 - 284 km
Zasięg elektryczny
337 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 151 g/km
CO2
0 - 149 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Van
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
2 - 5
Miejsca siedzące
3 - 5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 639 - 1 910 kg
Masa własna
1 358 - 1 837 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 860 mm
Szerokość
1 848 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
670 - 901 kg
Ładowność
560 - 921 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel, Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Diesel
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
95 - 122 KM
Moc KM
102 - 136 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,3 - 14,4 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,1 - 13,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
245 - 270 Nm
Moment obrotowy
205 - 300 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
70 - 90 kW
Moc kW
75 - 100 kW
Pojemność silnika
1 461 cm3
Pojemność silnika
1 199 - 1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
E, A
Klasa efektywności CO2
A, E
Marka
Renault
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.