VS

Renault Symbioz vs VW Tayron porównanie

Porównaj moc (158 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (126 500 zł vs 206 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Symbioz czy VW Tayron.

Renault Symbioz vs VW Tayron: najważniejsze różnice

Renault Symbioz

4,5 (5 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

VW Tayron

4,5 (5 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Symbioz

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Renault Symbioz jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 126 500 zł , podczas gdy VW Tayron kosztuje 206 100 zł . Różnica wynosi około 79 620 zł.

W spalaniu również widać różnice: VW Tayron zużywa 1,5 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Renault Symbioz, który spala 4,5 L/100km. To około 3 L/100km różnicy.

Tayron

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika VW Tayron ma znacznie więcej mocy272 KM zamiast 158 KM. To różnica około 114 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Tayron jest zdecydowanie szybszy – 6,1 s wobec 9,1 s. Różnica wynosi około 3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW Tayron ciągnie wyraźnie mocniej – 400 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 135 Nm.

Symbioz

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault Symbioz jest wyraźnie lżejszy – 1 359 kg wobec 1 682 kg. Różnica to około 323 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW Tayron oferuje wyraźnie więcej miejsca – 885 L wobec 576 L. To różnica około 309 L litrów.

Pod względem ładowności VW Tayron wypada nieco lepiej – 573 kg wobec 459 kg. Różnica to około 114 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Tayron przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 206 100 zł
Tayron

VW Tayron

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 272 KM
  • Zużycie L/100km : 1,5 - 8,5 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 116 - 123 km
Renault Symbioz
VW Tayron

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Symbioz

Renault Symbioz wygląda jak salon na kółkach — elegancka sylwetka i wnętrze zaprojektowane bardziej pod relaks niż pod sportową jazdę. Dla kupującego myślącego o przyszłości motoryzacji to kusząca wizja komfortu i elastyczności codziennego życia, choć na razie bardziej inspiracja niż gotowy produkt.

szczegóły

VW Tayron

Tayron to wyważony SUV Volkswagena: eleganckie kształty, przestronne wnętrze i solidne wykonanie dają pewność i codzienny komfort. Idealny dla tych, którzy cenią praktyczność z odrobiną klasy — auto, które nie musi krzyczeć, żeby zrobić wrażenie.

szczegóły
Renault Symbioz
VW Tayron

Koszty i Zużycie

Cena
126 500 - 157 300 zł
Cena
206 100 - 287 000 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 6 L/100km
Zużycie L/100km
1,5 - 8,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
116 - 123 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
102 - 136 g/km
CO2
33 - 192 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 359 - 1 465 kg
Masa własna
1 682 - 1 948 kg
Pojemność bagażnika
492 - 576 L
Pojemność bagażnika
705 - 885 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 797 mm
Szerokość
1 853 - 1 866 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
455 - 459 kg
Ładowność
489 - 573 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
140 - 158 KM
Moc KM
150 - 272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,1 - 11 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,1 - 9,7 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 265 Nm
Moment obrotowy
250 - 400 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
103 - 116 kW
Moc kW
110 - 200 kW
Pojemność silnika
1 332 - 1 789 cm3
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
C, D, E
Klasa efektywności CO2
E, F, G, B
Marka
Renault
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.