VS

SEAT Leon vs Maserati MCPURA Roadster porównanie

Porównaj moc (272 KM vs 630 KM), bagażnik i cenę (127 100 zł vs 1 208 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – SEAT Leon czy Maserati MCPURA Roadster.

SEAT Leon vs Maserati MCPURA Roadster: najważniejsze różnice

SEAT Leon

4,4 (2 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • nieco lżejszy
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Maserati MCPURA Roadster

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Leon

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

SEAT Leon jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 127 100 zł , podczas gdy Maserati MCPURA Roadster kosztuje 1 208 000 zł . Różnica wynosi około 1 080 906 zł.

W spalaniu również widać różnice: SEAT Leon zużywa 1,2 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Maserati MCPURA Roadster, który spala 11,7 L/100km. To około 10,5 L/100km różnicy.

MCPURA Roadster

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Maserati MCPURA Roadster ma wyraźnie bardziej więcej mocy630 KM zamiast 272 KM. To różnica około 358 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati MCPURA Roadster jest znacznie szybszy – 2,9 s wobec 7,7 s. Różnica wynosi około 4,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati MCPURA Roadster ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 730 Nm wobec 360 Nm. Różnica to około 370 Nm.

Leon

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: SEAT Leon oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej SEAT Leon jest nieco lżejszy – 1 344 kg wobec 1 534 kg. Różnica to około 190 kg.

Pod względem pojemności bagażnika SEAT Leon oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 380 L wobec 100 L. To różnica około 280 L litrów.

Pod względem ładowności SEAT Leon wypada znacznie lepiej – 521 kg wobec 256 kg. Różnica to około 265 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

SEAT Leon nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 127 100 zł
Leon

SEAT Leon

  • Typ silnika Benzyna, Benzyna MHEV, Hybryda plug-in, Diesel
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 116 - 272 KM
  • Zużycie L/100km 1,2 - 5,5 L/100km
  • Zasięg elektryczny 133 km
SEAT Leon
Maserati MCPURA Roadster

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

SEAT Leon

SEAT Leon to wszechstronny hatchback łączący żywiołowy charakter z codzienną praktycznością — samochód dla tych, którzy chcą, by zwykły dojazd miał nutę frajdy. Pewność prowadzenia i przemyślane wnętrze sprawiają, że każdy kilometr mija przyjemniej, a styl nie idzie wcale w parze z kompromisami.

szczegóły

Maserati MCPURA Roadster

Maserati MCPURA Roadster przyciąga wzrok jak włoskie dzieło sztuki na kołach, łącząc drapieżną sylwetkę z rasowym dźwiękiem, który obiecuje emocje za każdym ruchem kierownicy. To samochód dla tych, którzy chcą poczuć wolność kabrioletu i status bez kompromisów — jeśli cenisz styl, charakter i rzadkość, MCPURA Roadster potrafi wywołać uśmiech i sprawić, że codzienny dojazd stanie się małym świętem.

szczegóły
SEAT Leon
Maserati MCPURA Roadster

Koszty i Zużycie

Cena
127 100 - 188 500 zł
Cena
1 208 000 zł
Zużycie L/100km
1,2 - 5,5 L/100km
Zużycie L/100km
11,7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
133 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
28 - 126 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Roadster
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 344 - 1 657 kg
Masa własna
1 534 kg
Pojemność bagażnika
270 - 380 L
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 799 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
473 - 521 kg
Ładowność
256 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Benzyna MHEV, Hybryda plug-in, Diesel
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
116 - 272 KM
Moc KM
630 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,7 - 10,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
220 - 360 Nm
Moment obrotowy
730 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
6
Moc kW
85 - 200 kW
Moc kW
463 kW
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
D, B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
SEAT
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.