VS

smart #1 vs VinFast VF 8 porównanie

Porównaj moc (368 KM vs 408 KM), bagażnik i cenę (208 600 zł vs 213 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – smart #1 czy VinFast VF 8.

smart #1 vs VinFast VF 8: najważniejsze różnice

smart #1

  • prawie niezauważalnie tańszy
  • widocznie bardziej oszczędny
  • w niewielkim stopniu szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie lżejszy
szczegóły

VinFast VF 8

  • prawie niezauważalnie większa moc
  • w niewielkim stopniu większy zasięg elektryczny
  • lekko większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

#1

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

smart #1 jest prawie niezauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 208 600 zł , podczas gdy VinFast VF 8 kosztuje 213 000 zł . Różnica wynosi około 4 393 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma smart #1: z wynikiem 18,2 kWh/100km jest widocznie bardziej wydajny niż VinFast VF 8, który zużywa 21,9 kWh/100km. Różnica to około 3,7 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego VinFast VF 8 wypada w niewielkim stopniu lepiej: osiąga do 471 km, czyli około 71 km więcej niż smart #1.

VF 8

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika VinFast VF 8 ma prawie niezauważalnie więcej mocy408 KM zamiast 368 KM. To różnica około 40 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h smart #1 jest w niewielkim stopniu szybszy – 4,9 s wobec 5,5 s. Różnica wynosi około 0,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VinFast VF 8 ciągnie odczuwalnie mocniej – 620 Nm wobec 470 Nm. Różnica to około 150 Nm.

#1

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej smart #1 jest odczuwalnie lżejszy – 1 900 kg wobec 2 455 kg. Różnica to około 555 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VinFast VF 8 oferuje lekko więcej miejsca – 376 L wobec 313 L. To różnica około 63 L litrów.

Pod względem ładowności VinFast VF 8 wypada lekko lepiej – 515 kg wobec 425 kg. Różnica to około 90 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VinFast VF 8 wykazuje drobne, ale wyraźne zalety w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 213 000 zł
VF 8

VinFast VF 8

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 353 - 408 KM
  • Zużycie kWh/100km : 21,9 - 22,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 457 - 471 km
smart #1
VinFast VF 8

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

smart #1

smart #1 zaskakuje miejskim wdziękiem i śmiałą stylistyką, która przyciąga wzrok bez krzykliwości, za to z dużą dozą praktycznego uroku. Jazda nim to przyjemność sprzyjająca codziennym dojazdom — zwinnie manewruje w korkach, a wnętrze oferuje przyjazne, nowoczesne otoczenie, które łatwo polubić.

szczegóły

VinFast VF 8

VinFast VF8 to elektryczny SUV z ambicją namieszać w segmencie, łączący nowoczesny design z przestronnym wnętrzem dla rodzin i osób lubiących wygodę. Przyjemne prowadzenie i bogata elektronika robią dobre pierwsze wrażenie, choć zanim podpiszesz umowę warto sprawdzić dostępność serwisu i perspektywy wartości na rynku wtórnym.

szczegóły
smart #1
VinFast VF 8

Koszty i Zużycie

Cena
208 600 zł
Cena
213 000 - 239 400 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
400 km
Zasięg elektryczny
457 - 471 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
87,7 kWh
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 900 kg
Masa własna
2 455 - 2 520 kg
Pojemność bagażnika
313 L
Pojemność bagażnika
376 L
Długość
-
Długość
4 750 mm
Szerokość
1 822 mm
Szerokość
1 934 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 667 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 373 L
Ładowność
425 kg
Ładowność
450 - 515 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
368 KM
Moc KM
353 - 408 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 5,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
470 Nm
Moment obrotowy
500 - 620 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
271 kW
Moc kW
260 - 300 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
smart
Marka
VinFast
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.