VS

SsangYong Musso vs VW Golf Variant porównanie

Porównaj moc (202 KM vs 204 KM), bagażnik i cenę (147 100 zł vs 147 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – SsangYong Musso czy VW Golf Variant.

SsangYong Musso vs VW Golf Variant: najważniejsze różnice

SsangYong Musso

  • prawie niezauważalnie tańszy
szczegóły

VW Golf Variant

  • niewiele większa moc
  • istotnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Golf Variant

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

SsangYong Musso jest prawie niezauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 147 100 zł , podczas gdy VW Golf Variant kosztuje 147 800 zł . Różnica wynosi około 725 zł.

W spalaniu również widać różnice: VW Golf Variant zużywa 4,3 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż SsangYong Musso, który spala 8,4 L/100km. To około 4,1 L/100km różnicy.

Golf Variant

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika VW Golf Variant ma niewiele więcej mocy204 KM zamiast 202 KM. To różnica około 2 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: SsangYong Musso ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 400 Nm wobec 360 Nm. Różnica to około 40 Nm.

Golf Variant

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW Golf Variant jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 366 kg wobec 2 045 kg. Różnica to około 679 kg.

Pod względem ładowności SsangYong Musso wypada wyraźnie bardziej lepiej – 1 010 kg wobec 547 kg. Różnica to około 463 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Golf Variant wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 147 800 zł
Golf Variant

VW Golf Variant

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 116 - 204 KM
  • Zużycie L/100km : 4,3 - 7 L/100km
SsangYong Musso
VW Golf Variant

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

SsangYong Musso

SsangYong Musso to twardy i praktyczny pick‑up dla tych, którzy wolą użyteczność od pozowanej elegancji. Nie zdobywa nagród za finezję, za to oferuje solidne prowadzenie, przestronną zabudowę ładunkową i rozsądny stosunek jakości do ceny — świetny kompan do pracy i weekendowych wypadów.

szczegóły

VW Golf Variant

Golf Variant to praktyczne kombi, które łączy zwinne prowadzenie z codzienną użytecznością i dyskretną elegancją. Jeśli potrzebujesz auta, które pomieści wózek, sprzęt weekendowy i spokój ducha na długich trasach, a przy tym nie krzyczy reklamą swojego właściciela, Golf Variant będzie rozsądnym wyborem.

szczegóły
SsangYong Musso
VW Golf Variant

Koszty i Zużycie

Cena
147 100 - 218 700 zł
Cena
147 800 - 198 900 zł
Zużycie L/100km
8,4 - 9,3 L/100km
Zużycie L/100km
4,3 - 7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
221 - 245 g/km
CO2
114 - 159 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
75 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Pickup
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
2 045 - 2 260 kg
Masa własna
1 366 - 1 551 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
611 L
Długość
5 095 - 5 405 mm
Długość
-
Szerokość
1 950 mm
Szerokość
1 789 mm
Wysokość
1 840 - 1 855 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
785 - 1 010 kg
Ładowność
509 - 547 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
202 KM
Moc KM
116 - 204 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,5 - 10,5 s
Maksymalna prędkość
183 - 187 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
400 Nm
Moment obrotowy
220 - 360 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
149 kW
Moc kW
85 - 150 kW
Pojemność silnika
2 157 cm3
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 022 - 2 024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
D, F, C
Marka
SsangYong
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.