VS

Suzuki Ignis vs Mercedes VLE porównanie

Porównaj moc (83 KM vs 276 KM), bagażnik i cenę (80 000 zł vs 347 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Suzuki Ignis czy Mercedes VLE.

Suzuki Ignis vs Mercedes VLE: najważniejsze różnice

Suzuki Ignis

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

Mercedes VLE

  • zdecydowanie większa moc
  • widocznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Ignis

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Suzuki Ignis jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 80 000 zł , podczas gdy Mercedes VLE kosztuje 347 000 zł . Różnica wynosi około 267 042 zł.

Ignis

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Mercedes VLE ma zdecydowanie więcej mocy276 KM zamiast 83 KM. To różnica około 193 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes VLE jest widocznie szybszy – 9,5 s wobec 12,7 s. Różnica wynosi około 3,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes VLE ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 400 Nm wobec 107 Nm. Różnica to około 293 Nm.

Ignis

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Mercedes VLE oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Suzuki Ignis jest zdecydowanie lżejszy – 935 kg wobec 2 900 kg. Różnica to około 1 965 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes VLE oferuje istotnie więcej miejsca – 795 L wobec 267 L. To różnica około 528 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes VLE wypada znacznie lepiej – 711 kg wobec 395 kg. Różnica to około 316 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Suzuki Ignis zapewnia sobie zwycięstwo wyraźną różnicą w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 80 000 zł
Ignis

Suzuki Ignis

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 83 KM
  • Zużycie L/100km : 4,9 - 5,4 L/100km
Suzuki Ignis
Mercedes VLE

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Suzuki Ignis

Suzuki Ignis to zgrabny crossover dla miejskich kierowców, łączący praktyczność z nieco łobuzerskim charakterem. Nadaje się świetnie na ciasne uliczki i codzienne dojazdy, oferując niskie koszty eksploatacji i więcej osobowości niż przeciętny maluch — idealny wybór, jeśli chcesz auta, które nie udaje większego, niż jest.

szczegóły

Mercedes VLE

Mercedes VLE to przestronny i komfortowy van, który kładzie nacisk na wygodę pasażerów oraz praktyczność użytkowania. Sprawdzi się równie dobrze w roli rodzinnego środka transportu, co w zastosowaniach biznesowych, dzięki solidnemu wykonaniu i przemyślanym rozwiązaniom wnętrza.

szczegóły
Suzuki Ignis
Mercedes VLE

Koszty i Zużycie

Cena
80 000 - 99 700 zł
Cena
347 000 - 472 500 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,4 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,6 - 20,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
657 - 707 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
110 - 122 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
30 - 32 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Bus
Miejsca siedzące
4 - 5
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
935 - 995 kg
Masa własna
2 900 - 3 161 kg
Pojemność bagażnika
204 - 267 L
Pojemność bagażnika
795 L
Długość
3 700 mm
Długość
-
Szerokość
1 690 mm
Szerokość
1 999 mm
Wysokość
1 605 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 086 - 1 100 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
335 - 395 kg
Ładowność
497 - 711 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Skrzynia CVT
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
83 KM
Moc KM
276 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,7 - 12,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,5 s
Maksymalna prędkość
155 - 165 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
107 Nm
Moment obrotowy
400 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
61 kW
Moc kW
203 kW
Pojemność silnika
1 197 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2020
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
C, D
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Suzuki
Marka
Mercedes-Benz
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.