VS

Toyota Corolla Cross vs Bentley Continental Coupe porównanie

Porównaj moc (180 KM vs 549 KM), bagażnik i cenę (162 500 zł vs 988 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota Corolla Cross czy Bentley Continental Coupe.

Toyota Corolla Cross vs Bentley Continental Coupe: najważniejsze różnice

Toyota Corolla Cross

4,1 (9 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • istotnie lżejszy
  • zauważalnie większy bagażnik
szczegóły

Bentley Continental Coupe

3,9 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Corolla Cross

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Toyota Corolla Cross jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 162 500 zł , podczas gdy Bentley Continental Coupe kosztuje 988 800 zł . Różnica wynosi około 826 341 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota Corolla Cross zużywa 4,9 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Bentley Continental Coupe, który spala 11,8 L/100km. To około 6,9 L/100km różnicy.

Continental Coupe

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Bentley Continental Coupe ma znacznie więcej mocy549 KM zamiast 180 KM. To różnica około 369 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Bentley Continental Coupe jest znacznie szybszy – 4 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 3,6 s sekundy.

Corolla Cross

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Toyota Corolla Cross oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Toyota Corolla Cross jest istotnie lżejszy – 1 380 kg wobec 2 165 kg. Różnica to około 785 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Toyota Corolla Cross oferuje zauważalnie więcej miejsca – 473 L wobec 358 L. To różnica około 115 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota Corolla Cross wypada lekko lepiej – 560 kg wobec 475 kg. Różnica to około 85 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota Corolla Cross dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 162 500 zł
Corolla Cross

Toyota Corolla Cross

  • Typ silnika Pełna hybryda
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 140 - 180 KM
  • Zużycie L/100km 4,9 - 5,3 L/100km
Toyota Corolla Cross
Bentley Continental Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla Cross to praktyczny crossover łączący komfort codziennej jazdy z wyższą pozycją za kierownicą, co sprawia, że prowadzi się pewnie zarówno w mieście, jak i poza nim. Sprawdza się jako samochód rodzinny dzięki przestronnemu wnętrzu, solidnemu wykonaniu i nowoczesnym systemom wspomagającym kierowcę.

szczegóły

Bentley Continental Coupe

Bentley Continental to rasowy grand tourer w formie eleganckiego coupé — skóra, drewno i kultura jazdy, które mówią więcej niż cyfry na papierze. To auto dla tych, którzy chcą podróżować w luksusie z charakterem, przyciągać spojrzenia i czerpać radość z każdego kilometra.

szczegóły
Toyota Corolla Cross
Bentley Continental Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
162 500 - 214 800 zł
Cena
988 800 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,3 L/100km
Zużycie L/100km
11,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
112 - 120 g/km
CO2
268 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
90 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
1 380 - 1 500 kg
Masa własna
2 165 kg
Pojemność bagażnika
380 - 473 L
Pojemność bagażnika
358 L
Długość
-
Długość
4 850 mm
Szerokość
1 825 mm
Szerokość
1 966 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 405 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
515 - 560 kg
Ładowność
475 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Pełna hybryda
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
140 - 180 KM
Moc KM
549 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 10 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
318 km/h
Moment obrotowy
-
Moment obrotowy
770 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
8
Moc kW
103 - 132 kW
Moc kW
404 kW
Pojemność silnika
1 798 - 1 987 cm3
Pojemność silnika
3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2019
Klasa efektywności CO2
C, D
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Toyota
Marka
Bentley
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.