VS

Toyota RAV4 vs Land Rover Range Rover Velar porównanie

Porównaj moc (309 KM vs 404 KM), bagażnik i cenę (193 200 zł vs 317 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota RAV4 czy Land Rover Range Rover Velar.

Toyota RAV4 vs Land Rover Range Rover Velar: najważniejsze różnice

Toyota RAV4

4,8 (8 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej większy zasięg elektryczny
  • odczuwalnie lżejszy
szczegóły

Land Rover Range Rover Velar

  • widocznie większa moc
  • prawie niezauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

RAV4

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Toyota RAV4 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 193 200 zł , podczas gdy Land Rover Range Rover Velar kosztuje 317 600 zł . Różnica wynosi około 124 362 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota RAV4 zużywa 1,3 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Land Rover Range Rover Velar, który spala 4,5 L/100km. To około 3,2 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota RAV4 wypada wyraźnie bardziej lepiej: osiąga do 137 km, czyli około 79 km więcej niż Land Rover Range Rover Velar.

Range Rover Velar

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Land Rover Range Rover Velar ma widocznie więcej mocy404 KM zamiast 309 KM. To różnica około 95 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Land Rover Range Rover Velar jest prawie niezauważalnie szybszy – 5,4 s wobec 5,8 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.

RAV4

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Toyota RAV4 jest odczuwalnie lżejszy – 1 655 kg wobec 2 003 kg. Różnica to około 348 kg.

Pod względem ładowności Toyota RAV4 wypada minimalnie lepiej – 610 kg wobec 587 kg. Różnica to około 23 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota RAV4 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 193 200 zł
RAV4

Toyota RAV4

  • Typ silnika : Hybryda pełna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 185 - 309 KM
  • Zużycie L/100km : 1,3 - 5,3 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 133 - 137 km
Toyota RAV4
Land Rover Range Rover Velar

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Toyota RAV4

RAV4 to wszechstronny SUV, który łączy komfort codziennej jazdy z poczuciem bezpieczeństwa i przestronnością wnętrza. Sprawdza się dobrze zarówno w miejskich warunkach, jak i na dłuższych trasach, oferując niezawodność i praktyczne rozwiązania dla rodziny.

szczegóły

Land Rover Range Rover Velar

Range Rover Velar to SUV o niemal rzeźbiarskiej sylwetce, która przyciąga spojrzenia i jednocześnie daje poczucie surowej pewności siebie. W kabinie oferuje dyskretny luksus i komfortowe prowadzenie, idealne dla tych, którzy chcą jeździć z klasą bez nadmiernego afiszowania się.

szczegóły
Toyota RAV4
Land Rover Range Rover Velar

Koszty i Zużycie

Cena
193 200 - 277 600 zł
Cena
317 600 - 448 100 zł
Zużycie L/100km
1,3 - 5,3 L/100km
Zużycie L/100km
4,5 - 10 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
133 - 137 km
Zasięg elektryczny
58 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
30 - 121 g/km
CO2
103 - 228 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 655 - 1 960 kg
Masa własna
2 003 - 2 280 kg
Pojemność bagażnika
446 - 514 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 880 mm
Szerokość
1 933 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
515 - 610 kg
Ładowność
460 - 587 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
185 - 309 KM
Moc KM
204 - 404 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 - 8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 8,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
-
Moment obrotowy
430 - 650 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4 - 6
Moc kW
136 - 227 kW
Moc kW
150 - 297 kW
Pojemność silnika
2 487 cm3
Pojemność silnika
1 997 - 2 997 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
C, D, B
Klasa efektywności CO2
G, C, F
Marka
Toyota
Marka
Land Rover
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.