VS

VW Golf vs MG MG4 Urban porównanie

Porównaj moc (325 KM vs 160 KM), bagażnik i cenę (144 900 zł vs 109 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW Golf czy MG MG4 Urban.

VW Golf vs MG MG4 Urban: najważniejsze różnice

VW Golf

4,6 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • trochę lżejszy
szczegóły

MG MG4 Urban

  • odczuwalnie tańszy
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Golf

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

MG MG4 Urban jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 109 800 zł , podczas gdy VW Golf kosztuje 144 900 zł . Różnica wynosi około 35 165 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego MG MG4 Urban wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 416 km, czyli około 273 km więcej niż VW Golf.

Golf

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika VW Golf ma wyraźnie bardziej więcej mocy325 KM zamiast 160 KM. To różnica około 165 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Golf jest istotnie szybszy – 5,3 s wobec 9,5 s. Różnica wynosi około 4,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW Golf ciągnie istotnie mocniej – 420 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 170 Nm.

Golf

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW Golf jest trochę lżejszy – 1 307 kg wobec 1 460 kg. Różnica to około 153 kg.

Pod względem pojemności bagażnika MG MG4 Urban oferuje wyraźnie więcej miejsca – 479 L wobec 381 L. To różnica około 98 L litrów.

Pod względem ładowności VW Golf wypada w niewielkim stopniu lepiej – 508 kg wobec 450 kg. Różnica to około 58 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Golf wygrywa niewielką różnicą w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 144 900 zł
Golf

VW Golf

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 116 - 325 KM
  • Zużycie L/100km : 1,1 - 7,6 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 131 - 143 km
VW Golf
MG MG4 Urban

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

VW Golf

Golf to niezawodny kompan miasta i trasy — rozsądny, elegancki i na tyle uniwersalny, że zaspokoi większość oczekiwań bez zbędnego szumu. W środku czuć solidność i przemyślane detale, a prowadzenie sprawia tyle frajdy, że z przyjemnością pokonywać się będzie kolejny zakręt.

szczegóły

MG MG4 Urban

MG4 Urban to kompaktowy, dobrze zaprojektowany hatchback o nowoczesnej stylistyce i zaskakująco przestronnym wnętrzu. Stawia na praktyczność i rozsądne wyposażenie, oferując atrakcyjne połączenie komfortu i ekonomii dla kierowców poruszających się głównie po mieście.

szczegóły
VW Golf
MG MG4 Urban

Koszty i Zużycie

Cena
144 900 - 239 600 zł
Cena
109 800 - 138 300 zł
Zużycie L/100km
1,1 - 7,6 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,3 - 15,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
131 - 143 km
Zasięg elektryczny
325 - 416 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
25 - 173 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 307 - 1 662 kg
Masa własna
1 460 - 1 520 kg
Pojemność bagażnika
273 - 381 L
Pojemność bagażnika
470 - 479 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 789 mm
Szerokość
1 842 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
438 - 508 kg
Ładowność
450 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
116 - 325 KM
Moc KM
150 - 160 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,3 - 10,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,5 - 9,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
220 - 420 Nm
Moment obrotowy
250 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
85 - 239 kW
Moc kW
110 - 118 kW
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
D, C, F, B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
VW
Marka
MG
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.