VS

XPeng P7 vs Hongqi EH7 porównanie

Porównaj moc (473 KM vs 343 KM), bagażnik i cenę (217 900 zł vs 254 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – XPeng P7 czy Hongqi EH7.

XPeng P7 vs Hongqi EH7: najważniejsze różnice

XPeng P7

4,9 (2 Opinie)
oceń
  • trochę tańszy
  • zauważalnie większa moc
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Hongqi EH7

  • ledwo bardziej oszczędny
  • lekko większy zasięg elektryczny
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

P7

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

XPeng P7 jest trochę tańszy – jego cena zaczyna się od 217 900 zł , podczas gdy Hongqi EH7 kosztuje 254 800 zł . Różnica wynosi około 36 878 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Hongqi EH7: z wynikiem 16,7 kWh/100km jest ledwo bardziej wydajny niż XPeng P7, który zużywa 16,8 kWh/100km. Różnica to około 0,1 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Hongqi EH7 wypada lekko lepiej: osiąga do 655 km, czyli około 79 km więcej niż XPeng P7.

EH7

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika XPeng P7 ma zauważalnie więcej mocy473 KM zamiast 343 KM. To różnica około 130 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h XPeng P7 jest zdecydowanie szybszy – 4,1 s wobec 5,8 s. Różnica wynosi około 1,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: XPeng P7 ciągnie zdecydowanie mocniej – 757 Nm wobec 450 Nm. Różnica to około 307 Nm.

P7

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem pojemności bagażnika XPeng P7 oferuje znacznie więcej miejsca – 440 L wobec 0 L. To różnica około 440 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

XPeng P7 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 217 900 zł
P7

XPeng P7

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 276 - 473 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,8 - 19,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 505 - 576 km
XPeng P7
Hongqi EH7

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

XPeng P7

XPeng P7 to elektryczna limuzyna o futurystycznej sylwetce, która imponuje stylem i ciszą podczas jazdy zamiast głośnego charakteru tradycyjnych samochodów. Dla kupujących poszukujących nowinek technologicznych i komfortu to ciekawa alternatywa, choć warto wcześniej rozważyć kwestie serwisu i dostępności ładowania.

szczegóły

Hongqi EH7

Hongqi EH7 prezentuje się jak luksusowy sedan z przyszłości — eleganckie linie, bogate wykończenie i wnętrze, które można nazwać salonem na kółkach. To propozycja dla tych, którzy cenią komfort i prestiż, a jednocześnie lubią, gdy samochód robi wrażenie i wzbudza ciekawość na ulicy.

szczegóły
XPeng P7
Hongqi EH7

Koszty i Zużycie

Cena
217 900 - 257 400 zł
Cena
254 800 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,8 - 19,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
16,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
505 - 576 km
Zasięg elektryczny
655 km
Pojemność baterii
82,7 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
2 020 - 2 140 kg
Masa własna
-
Pojemność bagażnika
440 L
Pojemność bagażnika
0 L
Długość
4 888 mm
Długość
-
Szerokość
1 896 mm
Szerokość
1 915 mm
Wysokość
1 450 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
430 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
276 - 473 KM
Moc KM
343 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 - 6,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 s
Maksymalna prędkość
200 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
440 - 757 Nm
Moment obrotowy
450 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
203 - 348 kW
Moc kW
253 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
XPeng
Marka
Hongqi
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.