VS

Abarth 500 595 695 vs Maserati MC20 Coupe porównanie

Porównaj moc (155 KM vs 630 KM), bagażnik i cenę (166 900 zł vs 1 076 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Abarth 500 595 695 czy Maserati MC20 Coupe.

Abarth 500 595 695 vs Maserati MC20 Coupe: najważniejsze różnice

Abarth 500 595 695

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • prawie niezauważalnie lżejszy
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Maserati MC20 Coupe

  • znacznie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

500 595 695

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Abarth 500 595 695 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 166 900 zł , podczas gdy Maserati MC20 Coupe kosztuje 1 076 200 zł . Różnica wynosi około 909 348 zł.

MC20 Coupe

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Maserati MC20 Coupe ma znacznie więcej mocy630 KM zamiast 155 KM. To różnica około 475 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati MC20 Coupe jest znacznie szybszy – 2,9 s wobec 7 s. Różnica wynosi około 4,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati MC20 Coupe ciągnie zdecydowanie mocniej – 730 Nm wobec 235 Nm. Różnica to około 495 Nm.

500 595 695

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Abarth 500 595 695 oferuje więcej miejsc siedzących – 4 wobec 2.

Pod względem masy własnej Abarth 500 595 695 jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 410 kg wobec 1 469 kg. Różnica to około 59 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Abarth 500 595 695 oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 185 L wobec 100 L. To różnica około 85 L litrów.

Pod względem ładowności Abarth 500 595 695 wypada w niewielkim stopniu lepiej – 385 kg wobec 321 kg. Różnica to około 64 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Abarth 500 595 695 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 166 900 zł
500 595 695

Abarth 500 595 695

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 155 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,1 - 18,8 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 242 - 265 km
Abarth 500 595 695
Maserati MC20 Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Abarth 500 595 695

Abarth 500/595/695 — na co dzień po prostu Abarth — to mały, włoski hot hatch z temperamentem znacznie przewyższającym jego gabaryty; dynamiczne reakcje i charakterystyczne brzmienie zmieniają nawet krótką przejażdżkę w małą przygodę. To wybór dla tych, którzy wolą emocje od bagażnika — styl, prowadzenie i frajda z jazdy stoją wyżej niż codzienna praktyczność czy niskie koszty utrzymania.

szczegóły

Maserati MC20 Coupe

Maserati MC20 to rasowy supersamochód z włoskim temperamentem, który przyciąga spojrzenia i daje poczucie bycia wyjątkowym za kierownicą. Dla kupującego, który chce połączyć wyrafinowany styl, emocje z jazdy i nutę codziennej użyteczności, MC20 jest propozycją trudną do odrzucenia — a do tego brzmi jak orkiestra na pełnym gazie.

szczegóły
Abarth 500 595 695
Maserati MC20 Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
166 900 - 197 600 zł
Cena
1 076 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
11,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
17,1 - 18,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
242 - 265 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
261 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
60 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
1 410 - 1 435 kg
Masa własna
1 469 kg
Pojemność bagażnika
185 L
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
-
Długość
4 669 mm
Szerokość
1 682 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 224 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
370 - 385 kg
Ładowność
321 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
155 KM
Moc KM
630 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
325 km/h
Moment obrotowy
235 Nm
Moment obrotowy
730 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
6
Moc kW
114 kW
Moc kW
463 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Abarth
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.