VS

BMW 3 Series Touring vs Chevrolet Corvette Roadster porównanie

Porównaj moc (530 KM vs 680 KM), bagażnik i cenę (210 400 zł vs 497 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 3 Series Touring czy Chevrolet Corvette Roadster.

BMW 3 Series Touring vs Chevrolet Corvette Roadster: najważniejsze różnice

BMW 3 Series Touring

4,3 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • prawie niezauważalnie lżejszy
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

Chevrolet Corvette Roadster

  • widocznie większa moc
  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

3 Series Touring

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

BMW 3 Series Touring jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 210 400 zł , podczas gdy Chevrolet Corvette Roadster kosztuje 497 700 zł . Różnica wynosi około 287 293 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 3 Series Touring zużywa 2,5 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Chevrolet Corvette Roadster, który spala 12,6 L/100km. To około 10,1 L/100km różnicy.

3 Series Touring

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Chevrolet Corvette Roadster ma widocznie więcej mocy680 KM zamiast 530 KM. To różnica około 150 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Chevrolet Corvette Roadster jest zauważalnie szybszy – 2,7 s wobec 3,6 s. Różnica wynosi około 0,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Chevrolet Corvette Roadster ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 806 Nm wobec 700 Nm. Różnica to około 106 Nm.

3 Series Touring

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: BMW 3 Series Touring oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej BMW 3 Series Touring jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 650 kg wobec 1 767 kg. Różnica to około 117 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW 3 Series Touring oferuje widocznie więcej miejsca – 500 L wobec 357 L. To różnica około 143 L litrów.

Pod względem ładowności BMW 3 Series Touring wypada istotnie lepiej – 520 kg wobec 213 kg. Różnica to około 307 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 3 Series Touring przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 210 400 zł
3 Series Touring

BMW 3 Series Touring

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 530 KM
  • Zużycie L/100km : 2,5 - 10,3 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 91 - 97 km
BMW 3 Series Touring
Chevrolet Corvette Roadster

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 3 Series Touring

BMW serii 3 Touring to kombi, które łączy rodzinną użyteczność z prowadzeniem godnym sportowego sedana, nie rezygnując przy tym z elegancji i praktyczności. Świetne rozłożenie masy, dopracowane zawieszenie i stylowa kabina sprawiają, że to samochód dla kogoś, kto chce pakowności bez kompromisów w przyjemności z jazdy — i przy okazji nie wygląda jak dostawkowy van.

szczegóły

Chevrolet Corvette Roadster

Corvette Roadster to amerykańska ikona w wersji bez dachu — agresywna sylwetka, rasowy ryk i prowadzenie, które budzi uśmiech nawet na najnudniejszej drodze. Dla kupującego to propozycja dla tych, którzy wolą emocje i efektowne wrażenia od praktyczności, bo w zamian dostajemy czyste frajdy z jazdy i spojrzenia wszystkich na parkingu.

szczegóły
BMW 3 Series Touring
Chevrolet Corvette Roadster

Koszty i Zużycie

Cena
210 400 - 470 900 zł
Cena
497 700 - 834 200 zł
Zużycie L/100km
2,5 - 10,3 L/100km
Zużycie L/100km
12,6 - 16,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
91 - 97 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
57 - 233 g/km
CO2
289 - 377 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
Roadster
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 650 - 2 025 kg
Masa własna
1 767 - 1 944 kg
Pojemność bagażnika
410 - 500 L
Pojemność bagażnika
355 - 357 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 827 - 1 903 mm
Szerokość
1 934 - 2 025 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
430 - 520 kg
Ładowność
156 - 213 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Hybryda pełna, Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
150 - 530 KM
Moc KM
482 - 680 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,6 - 8,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,7 - 3,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 700 Nm
Moment obrotowy
613 - 806 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
8
Moc kW
110 - 390 kW
Moc kW
354 - 475 kW
Pojemność silnika
1 995 - 2 998 cm3
Pojemność silnika
5 460 - 6 162 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, E, F, G, B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
BMW
Marka
Chevrolet
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.