VS

BMW 4 Series Gran Coupe vs Ineos Grenadier Pick-Up porównanie

Porównaj moc (392 KM vs 249 KM), bagażnik i cenę (234 100 zł vs 319 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 4 Series Gran Coupe czy Ineos Grenadier Pick-Up.

BMW 4 Series Gran Coupe vs Ineos Grenadier Pick-Up: najważniejsze różnice

BMW 4 Series Gran Coupe

  • zauważalnie tańszy
  • zauważalnie większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie lżejszy
szczegóły

Ineos Grenadier Pick-Up

szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

4 Series Gran Coupe

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

BMW 4 Series Gran Coupe jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 234 100 zł , podczas gdy Ineos Grenadier Pick-Up kosztuje 319 100 zł . Różnica wynosi około 84 958 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 4 Series Gran Coupe zużywa 5 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Ineos Grenadier Pick-Up, który spala 10,9 L/100km. To około 5,9 L/100km różnicy.

Grenadier Pick-Up

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika BMW 4 Series Gran Coupe ma zauważalnie więcej mocy392 KM zamiast 249 KM. To różnica około 143 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW 4 Series Gran Coupe jest istotnie szybszy – 4,6 s wobec 9,8 s. Różnica wynosi około 5,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 4 Series Gran Coupe ciągnie trochę mocniej – 650 Nm wobec 550 Nm. Różnica to około 100 Nm.

4 Series Gran Coupe

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej BMW 4 Series Gran Coupe jest znacznie lżejszy – 1 695 kg wobec 2 740 kg. Różnica to około 1 045 kg.

Pod względem ładowności Ineos Grenadier Pick-Up wypada widocznie lepiej – 760 kg wobec 480 kg. Różnica to około 280 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 4 Series Gran Coupe nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 234 100 zł
4 Series Gran Coupe

BMW 4 Series Gran Coupe

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 184 - 392 KM
  • Zużycie L/100km : 5 - 7,8 L/100km
BMW 4 Series Gran Coupe
Ineos Grenadier Pick-Up

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 4 Series Gran Coupe

BMW Serii 4 Gran Coupé wygląda jak sportowe coupé, lecz oferuje cztery drzwi i praktyczność, której nie powstydziłby się rodzinny hatchback — sylwetka przyciąga wzrok, a detale nadwozia sugerują dryg do dynamicznej jazdy. W środku panuje klimat premium: kierowca ma wszystko pod ręką, fotele trzymają, a przestrzeń bagażowa nie zawiedzie w weekendowych wypadach — to idealne auto dla kogoś, kto chce stylu bez kompromisów co do użyteczności.

szczegóły

Ineos Grenadier Pick-Up

Ineos Grenadier Pick-up to surowy, brytyjski twardziel — nie udaje luksusu, tylko oferuje prostą, wytrzymałą konstrukcję, która z chęcią zabierze ładunek i przetrwa trudne warunki. To pojazd dla praktyków: rolników, przedsiębiorców i weekendowych poszukiwaczy przygód, którzy wolą niezawodność i funkcjonalność od ozdobników.

szczegóły
BMW 4 Series Gran Coupe
Ineos Grenadier Pick-Up

Koszty i Zużycie

Cena
234 100 - 352 500 zł
Cena
319 100 zł
Zużycie L/100km
5 - 7,8 L/100km
Zużycie L/100km
10,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
131 - 179 g/km
CO2
286 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Pickup
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 695 - 1 935 kg
Masa własna
2 740 kg
Pojemność bagażnika
470 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 852 mm
Szerokość
1 943 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
480 kg
Ładowność
760 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
184 - 392 KM
Moc KM
249 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,6 - 7,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
300 - 650 Nm
Moment obrotowy
550 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
6
Moc kW
135 - 288 kW
Moc kW
183 kW
Pojemność silnika
1 995 - 2 998 cm3
Pojemność silnika
2 993 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
E, D, F, G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
BMW
Marka
Ineos
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.